«Як Україна пасе задніх у Європейському суді з прав людини», – Руслан Сидорович

У 1997 році Україна ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини. За словами народного депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслана Сидоровича, це мало би стати гарантією дотримання фундаментальних прав людини, які закріплені не лише в Конституції, але й у Європейській конвенції з прав людини.

«На превеликий жаль, – акцентує народний депутат, – Україна впродовж багатьох років знаходиться серед сумних лідерів із звернень громадян до Європейського суду з прав людини. Але найбільш сумною історією у цьому є те, що не виконуються не лише рішення національних судів, не виконуються рішення Європейського суду з прав людини. У зв’язку з цим є посилений моніторинг України щодо виконання цілого ряду рішень Європейського суду з прав людини».

Представник Лабораторії законодавчих ініціатив додає: «Станом на липень 2017 року зареєстровано у Європейському суді понад 19 тисяч заяв-позовів до України, що становить 20% від усіх заяв проти 47 членів Ради Європи. У той же час, Україна посідає друге місце після Туреччини за кількістю справ, які знаходяться на розгляді. При цьому Україна посідає останнє, 47 місце, за кількістю виграних державою справ».

Відтак, основною проблемою у збільшенні кількості заяв, відповідно, у збільшенні кількості програних справ вважається систематичне невиконання рішень українських судів у справах, в яких держава або, відповідно, державні підприємства є боржником.

«Крім того, – підсумовує представник Лабораторії законодавчих ініціатив, – систематично не враховуються зауваження та рекомендації суду у справах, у яких позивалися проти України. Таким чином, системна проблема не вирішується по суті, а лише поглиблюється».

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини