Як під час війни може розглядатись питання про повернення до торгівлі на крові?

Дедалі частіше від окремих членів коаліції лунають тези про повернення питання зняття блокади з ОРДЛО через її «негативні» наслідки для України.

Нам постійно розповідають, скільки податків з ОРДЛО ми отримували, і скільки втратив бюджет через блокаду. Однак чомусь всі забували говорити про ті втрати, що Україна несла від підтримки окупанта, зокрема про неоплачені постачання електроенергії на мільярди гривень. Адже найважливішою метою блокади є припинення нелегальної торгівлі з Донбасом, яка підривала національну безпеку, підтримуючи терористів.

Вчора відбулась презентація дослідження «Перетинаючи межу: нелегальна торгівля з окупованим Донбасом, що підриває оборону» ( https://goo.gl/HuZGuW ), яке було зроблене Незалежним антикорупційним комітетом з питань оборони (НАКО).

Ось декілька найбільш кричущих висновків цього аналітичного документу:

• Збільшення кількості осіб, зацікавлених у нелегальній торгівлі з ОРДЛО, зменшує кількість осіб, зацікавлених у припиненні війни і, відповідно, сприяє її затягуванню.
• Одним з наслідків нелегальної торгівлі є певний рівень кооперації окремих військовослужбовців з бойовиками, що підриває єдиноначальність як один з принципів керівництва військовослужбовцями та впливає на морально-психологічний стан особового складу.
• Однією з форм кооперації в окремих випадках можуть бути взаємні обстріли для імітації бойових дій та недопущення підрозділів, які протидіють нелегальній торгівлі, до місць, де вона відбувається. Одним з наслідків такої ситуації є також надання вищому керівництву недостовірної інформації про оперативну обстановку.
• Збільшення напруги між тими, хто сприяє нелегальній торгівлі з ОРДЛО, і тими, хто їй протидіє. Зокрема, деякі смерті в зоні АТО пов’язують саме з таким протистоянням.
• Існують підстави вважати, що бойовики та російська сторона фіксують факти сприяння окремими українськими військовослужбовцями нелегальній торгівлі, які згодом можуть бути використані в інформаційній війні.

То чи не підриває обороноздатність та безпеку торгівля з ворогом? І як взагалі під час війни, навіть з точки зору елементарної моралі, може розглядатись питання про повернення до торгівлі на крові?

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті