Як Парламент провалив зміну скандального складу Енергорегулятора

Лев Підлісецький розповідає, як в Парламенті минув Енергетичний день, та хто провалив заміну скандального складу регулятора енергоринку.

Сьогодні в Парламенті був дуже важливий день для кожного українця, адже кожен українець — споживач комунальних послуг.  В рамках так званого «Енергетичного дня» депутати розглядали ряд законопроектів, які могли полегшити ситуацію для споживачів: як промислових, так і простих.

Один із законів — Про ринок електроенергії, був проголосований в першому читанні. Це перший крок до запровадження в Україні конкуренції на цьому ринку. Думаю не треба нікому пояснювати, що на будь-якому ринку найбільш вигідно можна купити тоді, коли є багато продавців. Якщо ж продавець один, то і ціна буде відповідна.

Зараз на ринку електроенергії є повне ручне управління — один гарантований покупець, компанія «Енергоринок», яка купує всю електроенергію, вироблену в Україні, а потім продає її для обленерго чи промислових споживачів, за регульованими цінами. НКРЕКП — регулятор вказує ціну, за якою кожен виробник буде продавати електрику компанії «Енергоринок». І наступним кроком — регулює ціну, за якою кожне обленерго буде купувати цю електроенергію, та за скільки кожен споживач буде купувати її. Тобто ринку електроенергії в Україні сьогодні взагалі немає.

Законопроект «Про ринок електроенергії» створює цей ринок. Здавалось би, яка може бути конкуренція на цьому ринку, якщо у нас всіх один «дріт». Та насправді, коли ми розділяємо діяльність постачання і продажу, з’являється кілька продавців, які укладуть договори на передачу електроенергії до кожного споживача (це до речі відповідає європейському, так званому «третьому енергетичному пакету»). А всі споживачі зможуть обрати собі різних продавців електроенергії . Нас не дивує що ми можемо мати різних мобільних операторів, але чомусь нас дивує , що ми можемо мати різних постачальників та продавців електроенергії .

Другий закон, який розглядала сьогодні Рада — «Про Національну Комісію державних регулювань у сфері енергетики та комунальних послуг». НКРЕКП — це, власне, той орган, який повністю регулює всі відносини у цій сфері, зокрема і на ринку електроенергії. Він визначає: хто і за скільки буде продавати та купувати електроенергію.

І всі претензії, які ми маємо сьогодні до високих тарифів, до чергового підняття цін, до формули «Роттердам плюс», щодо трансформаторів Григоришина – це все результат не якісної роботи державного регулятора та його скандальних рішень.

Для того, щоб врегулювати роботу цього органу ми планували зробити повну ротацію — замінити всіх членів комісії протягом 6 місяців. І тоді б, за цей період, ми могли мати вже абсольтно нового регулятора, що мав би більш професійне бачення.

Щоб внести в законопроект про НКРЕКП повну ротацію членів за 6 місяців, депутати мали підтримати мою поправку №186. Але на заваді стала фракція Батьківщина та стара система. На сайті Ради кожен може подивитись, хто як голосував.

Проти цієї поправки проголосувало 7 депутатів, і шестеро з них з Батьківщини, в тому числі і Тимошенко. А під системою, я називаю, 45 депутатів від БПП і “систему Рада”, бо остання не зарахувала моє голосування за мою ж правку. Так, як і не зарахувала голоси моїх колег Тараса Пастуха та Семена Семенченка. Може це випадковість із систомою Рада, але пряме голосування проти ротації  — це свідоме збереження членів чинного складу комісії на чолі з Дмитром Вовком ще на 18 місяців.

Чи можуть потім ці політики говорити, що злочинна комісія приймає злочинні тарифи? І хто тепер має нести відповідальність за всі тарифи? А це той хто призначав членів комісії (Президент) і ті, хто не відправив їх у відставку, а мав для цього всі можливості, просто проголосувавши сьогодні. Народ в нас розумний і висновки зробить.

Лев Підлісецький
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті