Як оформити біометричний паспорт

За попередніми прогнозами, вже у червні розпочне діяти безвізовий режим для громадян України з Євросоюзом. Однак для безвізових подорожей у ЄС українці повинні мати, щонайменше, біометричний паспорт.

«Його виготовлення вимагає часу, власних зусиль та оформлення документів. Тому юридичний департамент «Об’єднання «Самопоміч» підготував для громадян спеціальне роз’яснення з цього приводу», – зазначає народний депутат, керівник департаменту Любомир Зубач.

Біометричний паспорт зовні схожий на звичайний. Єдина відмінність – електронний чіп з біометричними даними власника (відбитками пальців людини). Саме наявність цього чіпу і надасть можливість українцям здійснювати подорожі до Європи без візи. Термін дії біометричного паспорта – 10 років (для осіб, яким виповнилось 16 років).

КРОК 1. ВИБІР МІСЦЯ ОФОРМЛЕННЯ

Сьогодні послуги з оформлення біометричного паспорта надають кілька установ (міграційна служба, ЦНАП та ДП «Документ»), тому при виборі місця оформлення можна врахувати: вартість послуг; територіальну доступність; режим роботи; наявність/відсутність черг.

Увага! Будь-яка установа, що займається оформленням біометричного паспорта, приймає громадян незалежно від місця їх реєстрації (прописки)!

Знімок екрана 2017-04-25 о 14.38.35

КРОК 2. ЙДЕМО ОФОРМЛЯТИ: ДОКУМЕНТИ +ГРОШІ

Знімок екрана 2017-04-25 о 14.50.01

* додатково оплачується комісія банку

Оформлення включає:
– подання документів;
– оплату послуг відповідно до бажаного часу оформлення;
– сканування відбитків пальців рук.

Увага! Перевіряйте правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, особливо транслітерацію прізвища та імені.

Адже якщо у Вас з іншою транслітерацією старий закордонний паспорт або документи, видані компетентним органом іншої держави (віза чи дозвіл на проживання), то можуть виникнути додаткові труднощі з органами іншої держави щодо підтвердження Вашої особи. У цьому випадку Вам необхідно скорегувати транслітерацію відповідно до наявних у Вас документів.

Перевірити, яка транслітерація буде у біометричному паспорті, можна на сайті міграційної служби

Увага! Для сканування відбитків часто необхідно повторити процедуру декілька разів, не піддавайтесь на пропозицію установи видати Вам паспорт без відбитків – це не буде БІОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ.

КРОК 3. ОТРИМАННЯ БІОМЕТРИЧНОГО ПАСПОРТА

Не раніше, ніж через 20 робочих днів (або 7 у разі прискореної процедури) необхідно прийти в установу для отримання біометричного паспорта.

У разі оформлення біометричного паспорта через ЦНАП чи ДП «Документ» очікуйте смс-повідомлення на телефон про готовність документа.

УВАГА! Біометричний паспорт видається за умови пред’явлення паспорта громадянина України (проставляють відмітку).

P.s. На сьогоднішній день в повному обсязі забезпечують оформлення біометричних паспортів лише підрозділи державної міграційної служби. ЦНАПи та ДП «Документ» мають постійні проблеми з доступом до відповідної бази дани. На жаль, це теж один з показників «готовності» держави до безвізового режиму

Любомир Зубач
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті