Як нова коаліція вночі гроші платників податків «розпилює», – Семенуха

У Верховній Раді відбулося остаточне становлення нової коаліції, яка складається з Опозиційного блоку, Радикальної партії, Блоку Петра Порошенка та «Народного фронту». За словами народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Романа Семенухи, спочатку голосами цієї більшості відбулася руйнація Антикорупційного комітету через зухвале звільнення Єгора Соболєва. Мета цього демаршу – зробити ручним комітет, обрати кишенькового аудитора НАБУ та звільнити Артема Ситника.

«Після того, як вони зламали інституційну незалежність антикорупційної платформи, – продовжує народний депутат, – вони перейшли до того, заради чого обиралися – до тотального пограбування українських громадян. Так, у першому читанні було прийнято так званий закон «купуй українське», який цинічно приховує, під правильним гаслом українських патріотів, руйнацію публічної системи державних закупівель Prozorro, що дозволила зекономити мільярди коштів платників податків».

Документ, за його словами, знищує здорову конкуренцію та прозорість, що коштуватиме українцям, за оцінками експертів, декілька десятків мільярдів гривень.

Однак і на цьому нова більшість у Верховній Раді не зупинилася, адже прийняла так званий законопроект про підтримку літакобудування, який не має жодного стосунку до цієї сфери. «Це черговий розпил грошей платників податків у бюджетну ніч», – коментує Роман Семенуха.

Він додає: «Після того їх апетити все-одно не зменшилися, і вони ухвалили підвищення заробітних плат парламенту. Я вважаю, що народні депутати не мають морального права на фактично подвійне збільшення окладів, тому що не змогли змінити економічну ситуацію у країні. Парламент, навпаки, регресує. У цих умовах Верховна Рада, обрана людьми після Революції Гідності, змарнувала більшість надій українського народу і не має права говорити про підвищення зарплат!»

«Прийняті економічні законопроекти, – підсумовує народний депутат, – це новорічні подарунки, «хотєлки», ціна  фракцій нової більшості за руйнацію антикорупційних органів та голосування за бюджет, яке сьогодні відбудеться».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини