Як Гройсман подарував Yuzgaz B.V. українські родовища

Уряд поставив шах і мат одним корупційним ходом. Сьогодні влада вкотре продемонструвала свій цинізм, подарувавши одну з найбільших нафтогазоносних ділянок України скандально відомій Yuzgaz B.V.

Все почалося в 2015 році, коли міжнародний гігант Shell вийшов з Угоди про розподіл продукції щодо однієї з найбільших в Україні нафтогазоносних ділянок – Юзівської.

Кабмін мав оголосити новий конкурс на ділянку. Проте цього зроблено не було.
Натомість в липні 2016 року було здійснено наступний крок – попередній оператор проекту, ТОВ «Надра Юзівська», провело псевдоконкурс щодо розробки Юзівської ділянки. «Перемогу» на ньому отримала фірма Yuzgaz B.V. зі статутним капіталом у 1000 євро, зареєстрована за кілька тижнів до того.

Завдяки активності громадськості протягом кількох років вдавалося не допускати нікому невідому фірму до розробки стратегічних газових родовищ.

Та вже у 2017 році з’явились повідомлення про купівлю Yuzgaz B.V. словацькою компанією NAFTA. Водночас навіть сьогодні в Україні відсутні достовірні дані, хто є справжнім власником Yuzgaz B.V. Самі ж представники NAFTA повідомляють, що свої права щодо Yuzgaz B.V. так до кінця і не оформили.

І поки українці думали, чому б компанії NAFTA, яка нібито є власником Yuzgaz B.V., напряму не взяти участь у конкурсі щодо Юзівської ділянки, Кабінет Міністрів зробив хід конем.

Сьогодні несподівано було прийнято розпорядження Кабміну, відповідно до якого на Юзівській ділянці працюватиме саме Yuzgaz B.V.

Мені вдалося отримати частину матеріалів, на підставі яких урядовці ухвалювали рішення щодо Юзівської ділянки.

Лише кілька цитат:

«…у матеріалах відсутня інформація, що підтверджує спроможність компанії «Юзгаз Бі. Ві.» в частині кінцевих бенефіціарів компанії, фінансових і технічних ресурсів, досвіду організації діяльності, необхідної для виконання робіт…»

«… сплата додаткових платежів та їх розмір обмежуються обсягами видобутку протягом 90 послідовних днів… що може призвести до зменшення обсягу прибуткової продукції, яка розподіляється між інвестором і державою…»

«… у матеріалах до проекту акту та на офіційному сайті Yuzgaz B.V. інформація щодо фінансової звітності відсутня, а також не надано документальне підтвердження входження бенефіціарів компанії «NAFTA» (Словаччина) до Yuzgaz B.V…»

Повторюю – все це цитати з офіційних урядових документів!

Як на мене, ми маємо справу з аферою чистою води, яка майстерно була реалізована на великій шахівниці. Якщо за Януковича до складу оператора Юзівської ділянки ввели на 10% структури «Сім’ї», то сьогодні влада пішла далі у справі корупційного дерибану. Пішла далі рівно у 10 разів. Адже виникає стійке враження, що компанія NAFTA лише виконує роль прикриття у схемі зі спробою присвоїти стратегічні надра шахраями у високих кабінетах.

На жаль, за кілька місяців до виборів корумпована влада починає демонструвати все найгірше, на що вона здатна.

І, схоже, лише результати виборів спроможні зупинити цих шахраїв.

 
Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті