Як депутати в Раді відкрили можливість для тотальних фальсифікацій, — Роман Семенуха

Проблема безхатченків в Україні сьогодні постає вкрай гостро. Це той прошарок населення, який потребує допомоги як з боку небайдужих співгромадян, так і, найперше, з боку влади. На жаль, існують випадки, коли за такою допомогою депутати приховують свої персональні інтереси. Здавалося б, що можна взяти з безпритульної людини, яка вже і так позбавлена всього? Відповідь проста – її виборчий голос.

Ми щодня бачимо людей без певного місця проживання – у метро, на вулицях міста і вокзалах. Мало хто ставить собі питання: скільки їх таких? З цього приводу сьогодні в Україні існують різні дані, але впевнено можна сказати одне – точної цифри не знає ніхто. Офіційна державна статистика квітня 2016 року говорить про 30 тисяч осіб, волонтерські організації нараховують більше 200 000 безпритульних по всій країні. Ні ту, ні іншу цифру не можна вважати остаточною. Для порівняння: 200 тисяч людей – це населення середньостатистичного міста української області. Мелітополь, Нікополь, Ужгород, Бердянськ, та ще більше десятка міст України мають менше населення, аніж показник безхатченків у нашій державі. Тобто ми можемо сказати, що на сьогодні у нас є ціле місто жебраків без даху над головою! Ціле місто, якого немає на карті, та яке можна використати у боротьбі за владу.

Наразі у Верховній Раді України прийнято в першому читанні законопроект, заявлена мета якого – розширення кола суб’єктів реєстрації безпритульних осіб, надання такого повноваження не лише закладам для бездомних, створеним органами місцевого самоврядування, але й громадськими організаціями. Другий важливий пункт цього законопроекту – скасування вимоги проживання безпритульного в Центрі обліку бездомних осіб для його реєстрації в такому Центрі.

З першого погляду видно, що прямої допомоги від цього законопроекту безхатченки не отримують, то в чому ж його користь? З одного боку, це допоможе отримати більш точну інформацію щодо кількості безпритульних у країні. З іншого – для яких цілей будуть використані ті цифри? Є обґрунтовані підстави вважати, що такі нововведення можуть нести в собі значні ризики для проведення чесних виборів.

Під час проведення кожних чергових виборів ми бачимо, як юридичні прогалини в законах України стають інструментом в руках недобросовісних політиків. Іноді фіксуються і прямі порушення чинного законодавства. Важелем впливу на кінцеву кількість отриманих політиком голосів стають і безхатченки. Відомо багато прикладів, коли за участі цього прошарку населення здійснюються виборчі фальсифікації.

У 2012 році громадська мережа «ОПОРА» зафіксувала, що на виборчій дільниці одного лише виборчого округу №25 міста Дніпра до списків виборців було включено 700 осіб, зареєстрованих за адресою Дніпровського міського центру соціальної допомоги. Фактично, у цьому центрі діє притулок для безхатченків, розрахований всього на 20 ліжок. У цих списках були зазначені навіть особи, які не були безхатченками, а мали власні помешкання за різними адресами.

Якщо таку тактику «опрацювання» безхатченків у своїх інтересах втілити на території всіх регіонів країни, ми отримаємо загалом біля 200 000 фальсифікованих голосів, а це у межах держави – майже один відсоток виборців. Звичайно, не можна ставити під сумнів право людини без даху над головою на голосування, але це має бути чесне, непідкупне голосування. Політики не мають використовувати жебрацьке становище цих людей для отримання голосів.

2017 та 2018 роки будуть виборчими. Сьогодні країна особливо потребує чесних виборів, і жодна людина не має стати інструментом для фальсифікації. Наявні та новостворені громадські і волонтерські організації – це прекрасна ініціатива, але вона має працювати на беззахисних людей, які опинились у скрутному становищі, а не на заможних політиків, що прагнуть влади будь-якою ціною.

За впровадження законопроекту віддали свої голоси 230 депутатів. Найбільшу підтримку цій сумнівній ініціативі надала коаліція: 95 депутатів від фракції партії «Блок Петра Порошенко» та 57 голосів від партії «Народний фронт». Майже всі свої голоси віддали партії Олега Ляшка, Всеукраїнське Об’єднання «Батьківщина» і половина депутатського складу партії «Опозиційний блок». Всі ці очільники влади проголосували не за створення нових життєво необхідних умов для проживання безхатченків, а лише за реєстрацію цих людей.

Тож, поки не буде впроваджене нове виборче законодавство, що зведе нанівець мажоритарні розпродажі та дасть можливість проводити чесні вибори за відкритими партійними списками, схвалення подібної ініціативи можна розглядати лише як відкриття нових можливостей для фальсифікацій.Джерело: http://censor.net.ua/b4979

Роман Семенуха
object(WP_Term)#13031 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13032 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті