Андрій Журжій подав заяву до ВРУ про зняття з нього депутатської недоторканості

«Я хочу без жодного імунітету боротися зі свавіллям Генпрокуратури та податкової міліції», – заявляє Андрій Журжій та додає, що для надання згоди на притягнення його до відповідальності необхідно терміново прийняти ініційований «Самопоміччю» законопроект № 5487 про спрощення позбавлення народних депутатів депутатської недоторканності.

Нагадаємо, нещодавно в стінах Верховної Ради була зареєстрована постанова № 5542 щодо звільнення вищого керівництва Державної фіскальної служби України – Голови Романа Насірова і його першого заступника Сергія Білана. Одразу після заяви Андрія Журжія стосовно збору підписів до цієї постанови, у ЗМІ з’явилася інформація про розпочаті щодо нього кримінальні провадження. Генеральний прокурор заявив, що генпрокуратура має запитання до електронної декларації депутата, у зв’язку з чим було розпочато кримінальне провадження за ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків).

«Символічно, що я вже півтора роки домагаюся змін законодавства, щоб унеможливити безпідставну реєстрацію кримінальних проваджень податковою міліцією щодо бізнесу за ст. 212 Кримінального кодексу України. Вважаю, що такі державні інституції як Генеральна прокуратура України та податкова міліція є неспроможними та не вміють нічого, крім вибивання коштів з бізнесу та переслідування політичних опонентів!», – наголошує Андрій Журжій.

Народний депутат переконаний, що для того, аби суспільство побачило, чим насправді займаються правоохоронні органи і на що витрачаються кошти платників податків, кримінальні справи проти нього повинні стати публічними і показовими.

«Якщо за цими кримінальними справами стоїть щось більше, ніж політичні заяви, то Генпрокурор має негайно внести до Верховної Ради подання на зняття з мене депутатської недоторканності. Зі свого боку, я самостійно подав спікеру парламенту вимогу про надання згоди Верховної Ради на притягнення мене до відповідальності. Я хочу захищатись від свавілля ГПУ та податкової міліції як звичайний громадянин, без жодних імунітетів!», – заявляє народний депутат.

Переглянути текст заяви

Андрій Журжій
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини