«Я не підпишу закон, який суперечить собі в кожній статті», – Єгор Соболєв

Верховна Рада сьогодні розглядала законопроект, який звільнив від обов’язку подавати декларації солдатів, сержантів та курсантів, зобов’язав завжди подавати декларації генералів та дозволив тим офіцерам, які беруть участь у бойових діях, не подавати декларації до повернення на місце проходження служби.

Та, як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч», голова Антикорупційного комітету парламенту Єгор Соблєв, замість того, щоб проголосувати за підготовлені та узгоджені рішення, сьогодні Блок Петра Порошенка, «Народний Фронт» та Опозиційний блок разом зробили дірки в законодавстві про декларації.

«Тими голосуваннями, які пройшли у залі парламенту, пробиті дірки в одному із найважливіших антикорупційних законів, який став можливим завдяки Євромайдану, який дуже підтримувало Європейське співтовариство і партнери зі Сполучених Штатів. Це законодавство є обов’язковою умовою для скасування віз для українців до Європи. Зараз парламент у ньому зробив дірки, причому дуже безглуздо», – зазначає Єгор Соболєв.

Так, внісши поправки до законопроекту, які, за словами народного депутата, часто суперечать одна одній, парламент дозволив частині посадовців прикриватися погонами або прикриватися виконанням завдань для оборони держави, не бути прозорими для суспільства і бути в безпеці від НАБУ і САП.

Окрім того, Рада зобов’язала подавати декларації всіх громадських активістів, які займаються протидією корупції, або які є в складі будь-яких громадських рад.

«Тепер для громадських активістів закон про запобігання корупції буде працювати включно із кримінальним кодексом. А для президента, депутатів та посадовців все буде, як було. Це помста громадським активістам, які зробили можливим це законодавство і вимагають від них його виконання. Влада хоче застосувати класичну формулу: «Друзям – все, ворогам – закон», – підсумовує Єгор Соболєв.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини