Висновки тижня: «Самопоміч» стала лідером у голосуванні за дерегуляцію

Перший парламентський тиждень п’ятої сесії Верховної Ради приніс країні кілька важливих рішень. Експерти зауважують: «Об‘єднання «Самопоміч» стало лідером дня дерегуляції у Парламенті.

Мова йде, зокрема, про голосування закону №4958, прийнятого в першому читанні. Метою документу є спрощення ліцензійних процедур у сфері у сфері експорту та імпорту спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів. Фракція підтримала ініціативу повним складом, віддавши 26 голосів.

Також більшість депутатів від «Об’єднання «Самопоміч» цього тижня підтримали рішення Верховної Ради на затримання та арешт судді Миколи Чауса, котрого правоохоронні органи підозрюють у хабарництві. Представники фракції хоч і називають подібні кроки стосовно Чауса правильними, проблему ліквідації корупції у судах бачать ширше. «Треба виходити на тих, хто управляє цими «чаусами», хто їх розставляє і зберігає», – зауважує голова Антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв.

Також цього тижня парламент у першому читанні прийняв законопроект №4194, співавтором якого є представник Олена Сотник. Документ передбачає відмову від обов‘язкового використання печаток. «Протягом багатьох років в інших країнах світу укладаються угоди, люди навіть не бачать одне одного, все робиться в електронній формі. Це дозволяє поширювати господарську діяльність на континенти», – Олена Сотник.

Крім того, Верховна Рада підтримала законопроект №3719, від ухвалення якого, за словами народного депутата Романа Семенухи, залежало, чи є майбутнє IT-галузі в Україні, чи вона продовжить міграцію за кордон. Документ покликаний знизити кількість обшуків на підприємствах, які не спрямовані на реальне розслідування злочинів, та припинити безпідставне вилучення комп’ютерів.

Проте не лише ситуація всередині країни цього тижня була предметом уваги парламенту. Так, Верховна Рада прийняла постанову-відповідь на рішення польського парламенту «Щодо вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1939-1945 роках». Депутати в своїй відповіді закликали парламентарів країни-сусіда припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин. Один із співавторів постанови віце-спікер парламенту Оксана Сироїд певна: це рішення зробило Україну сильнішою.

Основним завданням п’ятої сесії Верховної Ради, за словами лідера фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олега Березюка, є робота з Держбюджетом на 2017 рік. Депутати очікують, що проект бюджету потрапить к парламент до 15 вересня.

«Бюджет має вчасно надійти до парламенту від уряду, щоб його опрацював комітет та, щоб його можна було показати людям», – певен Олег Березюк. Він додає: саме у бюджеті необхідно шукати перспективи до встановлення економічної стабільності України та покращення соціального становища українців.

object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини