«Вимагаємо від уряду якомога швидше доопрацювати механізм відшкодування вартості ліків», – Ірина Сисоєнко

У державному бюджеті на поточний рік передбачено 500 мільйонів гривень на відшкодування вартості лікарських засобів хворим на гіпертонію, цукровий діабет 2 рівня та бронхіальну астму. І попри заяви голови уряду про те, що ця державна програма запрацює з 1 квітня, багато людей прийшли до аптек і переконались, що до сьогодні жодних ліків безоплатно не надають.

«Кожен другий українець відмовляється від лікування через високу ціну медичних засобів. Сьогодні вже 4 квітня і, на жаль, державна програма з відшкодування вартості ліків поки що не працює. Ми вимагаємо від уряду якомога швидше доопрацювати», – наголошує народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.

За словами нардепа, уряд повинен пересвідчитись, що в аптечних закладах по всій Україні є необхідна кількість медикаментів, повинні бути укладені договори між аптеками та розпорядниками державних коштів, а також необхідно терміново створити електронний документообіг між лікарем, аптекою та розпорядником державних коштів, аби уникнути можливих спекуляцій.

«Потрібно усвідомлювати, що 500 мільйонів гривень – це недостатня кількість коштів, адже хворих – мільйони по всій країні. Тому добром для людей стане реалізаціця цієї державної програми лише за тієї умови, коли кожна копійка з тих 500 мільйонів дійде до хворого у вигляді лікарського засобу.

Окрім того, потрібно також сформувати реєстри хворих на гіпертонію, цукровий діабет та бронхіальну астму, щоб ефективно розподіляти кошти по регіонах, адже потреба кожної області є різною», – переконана Ірина Сисоєнко.

Фракція «Самопоміч» повністю підтримує важливість державної програми щодо відшкодування вартості лікарських засобів, та закликає уряд якомога швидше доопрацювати цей механізм, щоб люди отримали обіцяну допомогу від держави.

«Питання відшкодування вартості ліків є надзвичайно чутливою темою для багатьох людей по всій країні. Вкотре звертаємось до голови уряду – спочатку необхідно переконатись у тому, що побудований Кабміном механізм працює, і лише тоді з усіх телеканалів та високих трибун зазначати дату, з якої має початись реалізація програми», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини