«Вимагаємо термінових дій уряду для налагодження експорту зерна через порти України», – Мірошніченко

Як зазначає народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко, експортуючи рекордну кількість зерна, українські виробники та зернотрейдери зіткнулися із проблемами логістики до портів.

За його словами, залізниця через брак зернових вагонів не справляється із обсягами транспортування збіжжя. Це питання інфраструктури, тож його повинна вирішувати держава, оскільки ПАТ «Укрзалізниця» є державною компанією. Проте, не переймаючись вирішенням цієї проблеми, держава водночас створює перешкоди в перевезенні зерна автотранспортом, впроваджуючи жорсткі вагові обмеження, а не керуючись нормами допустимих навантажень на осi та дорожнє покриття.‎

Як результат, лише у Чорноморському порту 25 вантажних суден загальною тоннажністю 950 тис. тонн простоюють в очікуванні вантажу та продукції, і попередні терміни очікування сягають місяця. Загалом же у чергах в очікуванні вантажу сільськогосподарської продукції у портах простоюють понад 2,2 млн тонн суден простоюють судна із загальною тоннажністю понад 2,2 млн тонн. Санкції за простій суден лише в Чорноморську становлять близько 500 тис. доларів США на день, а за місяць буде нараховано 12-15 млн доларів. І така ж ситуація в кожному українському порту. Тобто, збитки лише за простій суден колосальні та становлять десятки мільйонів доларів щомісяця, і за це вимушені платити товаровиробники та трейдери-експортери.

«Колапс із експортом зерна потрібно було і можна було попередити. Профільні асоціації, учасники ринку, народні депутати системно працювали і з «Укрзалізницею», і з урядом та Мінінфраструктури, скеровуючи відповідні депутатські звернення із пропозиціями, працюючи у робочій групі, проводячи численні наради та круглі столи за участю чиновників та представників бізнесу, асоціацій, зокрема, Американської торговельної палати, Європейської бізнес асоціації. Однак, вочевидь, всі зусилля залишились безрезультатними. Відтак, вимагаємо термiнових дiй вiд керiвництва Мiнiнфраструктури та уряду, аби якнайшвидше вирішити проблеми із експортом зерна», – наголошує Іван Мірошніченко.

Іван Мірошніченко
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини