«Виконання судових рішень – це гарантія існування держави», – Руслан Сидорович

За інформацією народного депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслана Сидоровича, 169 тисяч рішень, винесених українськими судами, де боржником виступає держава, не виконуються вже багато років. 

«Проблема вже набула такого колосального характеру, що ми стоїмо за півкроку до застосування санкцій з боку Ради Європи, яка втомилася переконувати Україну, що судові рішення мають виконуватись і гарантії, які видаються державою, повинні забезпечуватися», – впевнений Руслан Сидорович.

Рік тому, на вимогу народного депутата,  було створено підкомітет з питань виконання рішень Європейського Суду з прав людини, який зараз починає давати перші результати.

«Вчора на засіданні міжвідомчої робочої групи ми напрацювали дієвий механізм, який дозволить державі вже цього року виконати всі свої зобов’язання перед українцями, що роками не могли одержати право на справедливий суд», – розповідає Руслан Сидорович.

На думку народного обранця, після вирішення проблеми рішень, які держава не виконувала, має бути створена така система, щоб подібні проблеми не виникали повторно.

«Виконання судових рішень – це гарантія існування судової влади. Судові рішення, які не виконуються, роблять безсенсовими існування судової влади. Немає третьої гілки влади – немає демократії, немає демократії – немає дотримання прав людини, немає майбутнього у держави.

Тому ми будемо добиватися реформування системи виконання судових рішень таким способом, щоб повторно сотні тисяч українців не мусили шукати правди в Страсбурзі, не знайшовши її в Україні», – підсумовує Руслан Сидорович.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини