Вибори мають бути змаганням програм ідей та розуму, а не грошей, — Зубач

Кажучи про майбутні президентські вибори, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач, виступаючи на ТРК Незалежність у місті Калуш Івано-Франківської області, наголосив: «Андрій Садовий стає ядром для об’єднання. Одна з політичних партій, «ДемАльянс», уже задекларувала свою підтримку Андрію Садовому. Я переконаний, що це перший крок.

Звичайно, в нас немає самоцілі зібрати всіх, хто є в політичному спектрі. Нам потрібні сучасні партії, нам потрібні прогресивні люди. Наприклад, Святослав Вакарчук, який поки що не задекларував свою особисту участь у виборчому процесі. Ціннісно ця людина знаходиться в нашій орбіті. Я думаю, що і він, можливо, прийме відповідні рішення. Є ще ряд партій, які зараз думають над цим процесом, але насправді він відбувається. Ми вже стали об’єднуючим фактором».

На вибори, нагадує парламентар, лідер «Самопомочі» йде з метою втілити ряд принципових речей. «По-перше, – деталізує Любомир Зубач, – місцеве самоврядування. Андрій Садовий – це людина, яка зробила успішним місто Львів. Друге – це наступ на корупцію. У теперішньої влади ми не бачимо бажання зупинити ці неподобства. Працюючи у Верховній Раді, ми ухвалили дуже якісне антикорупційне законодавство. Просто бери це і саджай корупціонерів до в’язниці. Немає такого бажання. На жаль, у нас найвища процесуальна особа – Генеральний прокурор – є радше генеральним актором України, піарником, який не має юридичної освіти. Він просто не може забезпечити цього процесу. Ми прийдемо до влади – це змінимо.

І третє, з чим іде Андрій Садовий, це технологічне реформування нашої країни. Це має бути прорив. У нас немає часу. Нам треба інноваційні рішення, які дозволять країні вийти на іншу орбіту. Андрій Садовий показав це у Львові, він покаже це і в Україні».

Що стосується планових виборів до Верховної Ради, то тут, за словами народного депутата, важливо, за яким законом вони проходитимуть. Любомир Зубач підсумовує: «Самопоміч» постійно наполягає, що треба змінити систему на пропорційні вибори з відкритими списками. Ми повинні покласти край мажоритарній складовій, коли люди з великим гаманцем скуповують голоси, сіють гречку і, таким чином, потрапляють у владу та потім намагаються все це собі повернути. Це неправильно, мають бути змагання програм, ідей, розуму, а не грошей».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини