«Виборчий кодекс – це найважливіша, найреволюційніша зміна за усе VIII скликання», — Сидорович

Виборчий кодекс практично готовий до голосування у другому читанні, його винесуть 11.07, і в залі є потенціал для ухвалення документа. Один з розробників Виборчого кодексу, депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович, переконаний, що голосів вистачить навіть серед мажоритарників.

«Для багатьох політсил, особливо зараз, у переддень голосування, буде складно і дискомфортно не підтримувати ті тези, які вони самі висловлювали. Я чую багато мажоритарників, які раніше за жодних умов не голосували б за Виборчий кодекс, сьогодні вже готові голосувати. Хтось не йде в наступну Раду, і це вже прощальний лейтмотив, хтось відчуває в себе на окрузі запит на зміну виборчої моделі і не може не проголосувати за це, бо це понизить його рейтинги, хтось ще з якихось мотивів. Але є потенціал, щоб в четвер цей Виборчий кодекс був ухвалений».

Назагал Сидорович вважає реформу виборчого законодавства найважливішою і найреволюційнішою з усього, що зробила Верховна Рада VIII скликання.

Коли депутати завершать розглядати всі правки, перед фінальним голосуванням потрібно буде провести ще одне засідання Комітету з питань правової політики і правосуддя, повернутися до редакції робочої групи, схвалити поправки робочої групи і повторно винести до сесійної зали редакцію Виборчого кодексу до другого читання у тому вигляді, який було підготовлено робочою групою, і проголосувати.

Однак, ухвалити Виборчий кодекс можна було б і набагато швидше, каже Сидорович: «Якщо би Комітет з самого початку підтримав позицію робочої групи, то, звичайно, була б частина депутатів, які захотіли би поговорити про поправки, але в цілому за тиждень-два Виборчий кодекс було б ухвалено, а за умови дуже конструктивного підходу – то й за день-два».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини