Вусенко: «Луцькі депутати мали на меті усунути мене з посади, а не голосувати за визнання факту смерті міського голови»

За інформацією ЗМІ, Головне управління Національної поліції у Волинській області розслідує кримінальне провадження за фактом неподання протягом лютого – березня 2017 року відповідних відомостей до Верховної ради України щодо призначення позачергових виборів міського голови Луцька. Підозрюють у злочині представницю «Обєднання «Самопоміч», відсторонену від посади секретаря Луцької міської ради Юлію Вусенко.

Як повідомила сама Юлія Вусенко, вона дізналась про це провадження із засобів масової інформації. Представники правоохоронних органів із нею не звязувались та не вручали підозру у вчиненні цього злочину.  

Щодо інкримінованих за версією ЗМІ обвинувачень, Юлія Вусенко наголошує, що для подання документів до Верховної Ради вона мала б бути рішенням сесії міськради призначена в.о. голови міського голови, «але сесія то не голосувала, то не збиралась, а потім взагалі усунула її від посади секретаря ради».

Вона додає: «Дійсно, за своїм підписом як секретар ради я надсилала лист на комітет Верховної Ради про призначення позачергових виборів, додавала до нього свідоцтво про смерть міського голови. Але для того, щоб призначити перевибори, необхідне рішення ради про взяття до відома факту смерті міського голови, а цього рішення на той момент не було».

Нагадаємо, 3 лютого 2017 року помер міський голова Луцька Микола Романюк. Згідно із законом, міська рада має зафіксувати своїм рішенням факт смерті і звернутися до парламенту щодо призначення позачергових виборів, а виконувати обовязки мера до результатів виборів повинен секретар міської ради. На момент смерті міського голови посаду секретаря міськради Луцька займала представниця «Самопомочі» Юлія Вусенко, однак депутатська більшість 16 березня усунула її від посади.

Звернення до Верховної Ради щодо призначення позачергових виборів міського голови Луцька депутати та новопризначений в.о. міського голови скерували до профільного комітету парламенту лише на початку червня – після того, як до Луцька прибули народні депутати «Обєднання «Самопоміч» Любомир Зубач і Тарас Пастух. Профільний комітет його розглянув, однак зала парламенту провалила голосування про те, щоб жителі Луцька могли обрати нового міського голову.

Поза тим, після незаконного голосування про відсторонення від посади, Юлія Вусенко звернулась до суду. І в першій інстанції, і в апеляційному суді рішення було незмінним – поновити її на посаді секретаря Луцької міської ради. Однак ці рішення досі не виконані.

«Виконавча служба тричі зверталась до теперішнього виконувача обовязків міського голови, виписувала йому штрафи і врешті передала документи до прокуратури. Проте жодних дій прокурор області не вчинив, як і не надав жодних пояснень – ні приватних, ні публічних, ні відповіді на запит народного депутата Любомира Зубача», – переконана Юлія Вусенко.

Вона наголошує, що призначення позачергових виборів у першу чергу затягували представники олігархічної групи, яку сьогодні в Луцьку очолюють представники партії «УКРОП»: «Вони зуміли різними методами переформатувати під себе депутатську більшість у міській раді, аби не проводити перевибори міського голови взагалі. І тепер вони можуть робити все, що завгодно, маючи залежних депутатів, заступників мера та виконавчий комітет».

Юлія Вусенко акцентує – якщо правоохоронні органи таки вручать їй підозру у ході вищезгаданого провадження, вона захищатиме свою правоту і доводитиме невинуватість в суді. 

 
object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини