Вугілля і податки

Завдяки блокаді ми дізнались про масштаби торгівлі з підприємствами з окупованих територій. В свідомості людей була сформована думка, що СБУ дає дозволи на товари типу гречки, цукру, тощо з гуманітарної допомоги і товари першої необхідності для людей. Але виявилось, що окупантам постачають метал, ліс, пісок, будівельні матеріали, нафтопродукти і ще багато чого в промислових об’ємах!

Торгівля – це завжди результат переговорів між продавцем та покупцем. То як пояснити той факт, що перемовини про торгівлю товарами ведуться, і вони успішні, а от про обмін заручників та припинення вогню перемовини успіху не досягають?!

Як стало відомо з висновків СБУ, 47% вартості антрацитного вугілля, яке поставляється з так званоі ЛНР у вигляді податків йде в бюджет окупантів. «Эти денежные средства, в дальнейшем, направляются на выплату заработных плат членам террористических группировок “ЛНР” … а также на закупку амуниции, формы и т.д.”, – говорится в выводах СБУ, изложенных в определении суда.».

Напевно це і є поясненням, куди поділося більше 10 мільярдів гривень, які додатково отримані від населення за електро-енергію внаслідок запровадження формули “Ротердам-плюс”. Нагадаю лише тогочасні слова голови НКРЕ КП – що це робиться заради енергобезпеки держави та для незалежності від постачання вугілля підприємствами, які його видобувають на окупованих територіях. Якщо 47% вартості вугілля вони платять як мзду терористам, то виникає питання – а які ж податки вони платять в Україні?

Радник Голови СБУ Юрій Тандіт в ефірі 5го каналу заявив, що в цілому українські підприємства, які працюють на окупованих територіях, заплатили в 2016 році в бюджет України 31,7 мрлд гривень. Влучно прокоментував це Денис Казанський: «В общей сложности доходы украинского бюджета в 2016 году по данным НБУ составили 616 млрд грн. Следовательно, доля ОРДЛО в бюджете всей страны в прошлом году составила около 5%. Ну, если честно, как-то маловато платят те, кто всегда утверждал, что кормит всю Украину. Я ожидал большего.»

То виходить, що кожний громадянин Украіни, який платить за спожиту електроенергію по ланцюгу фінансує окупантів та терористів? До речі таку позицію в 2014му висловлював і Генеральний прокурор. “Це не дозволено, оскільки це є фінансуванням тероризму. Якщо не помиляюся, це 258-ма стаття, частина 5 Кримінального кодексу”.

Час йде, а питання залишаються.
Куди поділись гроші від запровадження “Ротердам плюс”?
Скільки зайвих грошей заплатили українці через даремно підвищені тарифи?
Чи зроблять перерахунок тарифів, щоб компенсувати населенню зайве підвищення?
Як відмовитись від того вугілля і диверсифікувати наші ТЕЦ?

На останнє питання експерти почали давати відповідь і пропонувати план дій

На інші питання теж потрібно отримати відповідь. Інакше єдине, що нам залишиться, це скористатись порадою з фейсбука «Да и новости отныне следует писать так: Наши “торговые партнеры” провели обстрел жилых кварталов Адеевки. Погиб от осколков мирный житель. Но главное – не замерз.»

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті