Войціцька: «Зелена» енергетика має стати вигідною не для багатіїв, а для мільйонів українців»

Вікторія Войціцька закликає Верховну Раду запровадити «зелені» аукціони. Через «зелені» тарифи на електроенергію сонячне світло для українців коштує ледь не найдорожче у світі. Так, «зелена» енергетика – це єдина галузь, де держава за рахунок звичайного українця гарантує інвесторам надприбутки у 25% за сонячну енергію.

Народний депутат від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька додає деталей:
«Обладнання для сонячних електростанцій за останні 10 років подешевшало у 10 разів, проте споживачі в Україні цього не відчувають і продовжують спонсорувати власників «зеленої» енергетики зі своїх гаманців. У 2018 році українці сплатили «зеленим» півтора десятка мільярдів гривень за обсяг електроенергії, що становить лише 1,9 % від загальної генерації. У поточному ця сума вірогідно збільшиться до понад 20 мільярдів».

Такі прибутки – результат того, що в Україні продовжує дію створена братами Клюєвими за часів Януковича «зелена» схема. Вона нині успішно працює в інтересах олігархів і депутатів.

Саме вони лобіюють вигідні їм самим тарифи та гальмують ухвалення Верховною Радою проекту закону 8449д щодо запровадження «зелених» аукціонів.

Ухвалення документа з поправками народних депутатів від «Самопомочі» дасть змогу запровадити аукціони, зменшити розмір тарифу, створити справедливі умови роботи для «зелених».

Відтак, підсумовуючи, Вікторія Войціцька, по-перше, закликає колег-парламентарів підтримати 8449д. По-друге, закликає українців до активного запровадження «зелених» технологій у своїх домівках, містах і селах.

Народний депутат узагальнює: «Зелена» енергетика має стати корисною і вигідною не для багатіїв, а для мільйонів українців».

object(WP_Term)#12931 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини