Войціцька: «Здорожчання електроенергії для населення є неприйнятним. Вимагаємо прозорого ціноутворення на засадах аукціонів»

У четвер, 14 лютого, відбулося засідання робочої групи, де обговорювався законопроект про аукціони на зелені тарифи/проекти #8449-д. За словами народного депутата від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Вікторії Войціцької, якщо зберегти чинні «зелені» тарифи, електроенергія для населення буде коштувати 4-5 гривень, що є абсолютно непідйомним для українців.

Парламентар наголошує: «Саме тому ми маємо говорити про конкурентне, прозоре ціноутворення на засадах відкритих аукціонів, що призведе до зниження тарифів та сприятиме стабілізації цін на електроенергію».

Абсурдно, що в Україні, яка є найбіднішою країною Європи, діють у 2-3 рази вищі «зелені» тарифи, аніж у багатій Німеччині. Заробляють на цьому лише українські олігархи.

Вікторія Войціцька розповідає: «Та ж Німеччина та інші країни Європи давно запровадили аукціони у «зеленій» енергетиці. Введення аукціонів там призвело до зниження тарифів в середньому майже вдвічі».

В Україні ж Верховна Рада ніяк не може затвердити відповідне рішення. Народний депутат додає: «Нагадаю, парламент вже урізав «зелені» тарифи, навіть заднім числом, і на це пішло лише декілька тижнів. А тут вже рік не можемо ухвалити
рішення».

На переконання народного депутата, не варто урізати заднім числом тарифи для діючих станцій, однак необхідно урізати тариф на сонце з 1 квітня для нових станцій.

Вікторія Войціцька підсумовує: «Ми вимагаємо конкурентного та прозорого ціноутворення на засадах аукціонів. Здорожчання електроенергії, в тому числі для населення, є абсолютно несправедливим та неприйнятним».

object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини