Войціцька: «З кожних 100 грн, які українець сплачує за електроенергію, 12 грн – це корупційний податок»

Українська енергетика загрузла в корупції. Брудні схеми Ахметова, Фірташа, Суркісів та влади, яка їх підтримує, гальмують розвиток нашої економіки та змушують кожного українця платити корупційний податок.

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька наголошує: «Наприклад, завдяки схемі «Роттердам+» структури Ріната Ахметова за кілька років заробили на споживачах електроенергії десятки мільярдів гривень.

Сьогодні ми говоримо про понад 40 мільярдів гривень, які витягнули з наших кишень. З кожних 100 гривень, які українець сплачує за електроенергію, 12 гривень є корупційним податком на користь здебільшого Ахметова».

Крім того, кожен з нас сплачує цей корупційний податок під час купівлі будь-якого товару чи послуги, адже для їх виробництва потрібна електроенергія. Так, у кожному буханці хліба 20 копійок – це «Роттердам+», а кожна поїздка в метро збагачує бенефіціарів схеми на 25 копійок. І так – абсолютно у всьому. Врешті, завищені тарифи на електроенергію, які, що важливо, гальмують промисловий розвиток України. Це гроші, які можна було би витратити на підвищення зарплат вчителям і лікарям або на модернізацію застарілого обладнання водоканалів.

Однак, схоже, «Роттердам+» – це не межа цинізму олігархів та влади, яка має намір запровадити ще одну корупційну енергетичну схему. Вікторія Войціцька деталізує:

«Мова про виведення коштів з державних обленерго. Нещодавно на плівках, оприлюднених журналістами-розслідувачами, ми чули голоси так званих Суркіса, Кононенка та інших, які обговорювали деталі оборудки. Було вкрадено мільярди гривень, які зараз планується стягнути з кожного споживача електричної енергії, знову підвищивши тарифи».

Показово, що ще у 2015-2017 роках народні депутати, серед яких – представники «Самопомочі», неодноразово зверталися до правоохоронних органів з вимогою розслідувати згадані злочинні схеми. Однак правоохоронці поки реальних результатів не продемонстрували, ніхто не поніс покарання. Натомість відомо, що тарифи зростають і будуть зростати.

«У нас прості питання, – акцентує Вікторія Войціцька, – коли українців припинять обдирати енергетичні монополісти разом з владною «кришою»? Як просуваються розслідування цих та інших енергетичних афер? Коли злодії нарешті переїдуть до в’язниць?

Всі ці питання плануємо поставити вже у найближчий четвер. У стінах Антикорупційного комітету Ради ми проведемо круглий стіл, на якому плануємо заслухати профільні державні структури – НКРЕКП, Міненерговугілля, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна та інших. А також правоохоронців – НАБУ, Генпрокуратуру, САП. Ми хочемо зрозуміти конкретні терміни, протягом яких корупційні схеми в українській енергетиці будуть зупинені, а вкрадені гроші будуть повернені. Хочемо зрозуміти, коли влада запропонує нам тарифи без будь-яких корупційних податків».

Парламентар запрошує журналістів, експертів, громадські організації доєднатися до круглого столу у четвер, о 14.30 за адресою: Садова 3-а, кімната 330.

Вікторія Войціцька підсумовує: «Давайте разом розчищати авгієві стайні української енергетики. Давайте вимагати чесних тарифів для українських споживачів».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини