Войціцька: «Вимагаємо включення до порядку денного законопроекту 8626! Це очікування мільйонів людей на справедливість»

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» вимагає включити до порядку денного дев’ятої сесії Верховної Ради України законопроект 8626, метою якого є скасування корупційної схеми «Роттердам+». За словами народного депутата від «Самопомочі» Вікторії Войціцької, нині, згідно з цією схемою, українці платять Ринату Ахметову, найбільшому власнику теплових електростанцій, який контролює більш як 80% видобутку вугілля, ренту в розмірі 1 мільярд 200 мільйонів.

Народний депутат розповідає історію виникнення корупційної схеми: «У 2016 році тоді повністю підконтрольний Президенту енергетичний регулятор НКРЄКП вирішив переглянути принципи ціноутворення для теплової енергетики і вирішив, що вугілля, яке використовується для генерації електроенергії буде коштувати так, наче воно купується в Роттердамі, через відповідні порти та моря йде понад 8 тисяч кілометрів в Україну. Кожен з нас має за цим рішенням сплатити гроші за це вугілля, що є абсолютним нонсенсом, адже за всі часи існування цієї корупційної схеми жодної тонни з Роттердаму не було завезено, а використовуємо ми з вами те ж саме вугілля, яке видобувається в сусідній області».

«Чому ця корупційна схема вдарить по кожному з нас? – продовжує Вікторія Войціцька. – Тому що кожен з нас сплачує свій власний внесок, коли купує базові товари. Наприклад, проїзд в метро коштуватиме 25 копійок, які ви заплатите Ахметову. Кожна пляшка молока – 23 копійки. Кожен буханець хліба – це 13 копійок. Я хочу також наголосити, що державні установи, в тому числі, змушені платити за цією так званою ринковою ціною на електроенергію».

Це все відбувається на фоні розповідей уряду про те, що, мовляв, українці мають затягти паски та починати економити. «Більш того, – обурюється народний депутат, – уряд заявляє, що необхідно буде скорочувати кількість субсидіантів. Мова йде про більше ніж 30% тих, хто раніше отримував субсидії. Тобто, люди мають затягти паски, а надприбутки такому олігарху, як Ахметов, ми маємо продовжувати платити!»

«Ми вимагаємо, – підсумовує Вікторія Войціцька, – включення нашого законопроекту 8626 в порядок денний дев’ятої сесії Верховної Ради України. Це очікування мільйонів людей на справедливість».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини