Войціцька: «Вимагаємо тюремного терміну для наперсточників з уряду, які розбазарюють газоносні надра!»

Місяць тому Україну вразило зухвале рішення Кабміну щодо передачі нікому не відомій компанії «Yuzgaz B.V.» права на розробку величезної Юзівської газоносної площі на сході України. Одна з найбільших ділянок країни дісталася таємничій нідерландській структурі після скандального псевдоконкурсу, проведеного всупереч законодавству.  

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька наголошує: «Хто справжній власник цієї компанії та чи є у неї бодай якісь фінансові та технічні ресурси для роботи на таких великих площах, наразі достеменно невідомо. Мало того, нові умови угоди про розподіл продукції, затверджені Кабміном Гройсмана у грудні минулого року, набагато вигідніші, ніж для попереднього інвестора – солідної компанії «Shell». 

Так, новий «партнер» може вносити вдвічі менше інвестицій, йому штучно обмежили розмір додаткових виплат на користь держави. Крім того, плата за відступлення прав інвестора за угодою сплачується чомусь не до бюджету, а на рахунок приватного ТОВ «Надра Юзівська».

«Ці та інші перестороги були висловлені членам Кабміну перед засіданням у грудні, – каже парламентар. – Проте нахабне рішення Гройсмана і компанії це не спинило. Юзівська площа фактично подарована невідомо кому.

Ніщо не може спинити українських урядовців, якщо вони відчувають, що їхній корупційний зоряний час настав. А розмови про динамічне нарощування українського газовидобутку та енергетичну незалежність залишаються лише розмовами і черговою невиконаною обіцянкою уряду Гройсмана».

В цих умовах тотального чиновницького саботажу і брехні лишається лише один інструмент для протидії – Кримінальний кодекс України. Відтак, народний депутат подала до НАБУ заяву щодо порушення кримінальної справи стосовно вищих посадових осіб органів влади, причетних до втрати державою Юзівської газоносної площі. 

Вікторія Войціцька підсумовує: «Вірю в те, що договорняки і картата ковдра не врятують корупціонерів від в’язниці. Якщо не просто зараз, то через кілька місяців. Вже за нової влади».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини