Войціцька: «Вимагаємо невідкладного розгляду нашого проекту Закону 8626 про скасування злочинної формули «Роттердам+» та зниження ціни на електричну енергію!»

Сьогодні на Погоджувальній раді вкотре ставимо питання про розгляд нашого законопроекту 8626. Ще в липні 14 депутатів від кількох фракцій внесли проект закону, який п’ятий місяць не розглядається Комітетом з питань податкової та митної політики під керівництвом Ніни Южаніної.

Що ми пропонуємо
1. Запровадити формулу «0,9*Роттердам» замість «Роттердам+» – робимо знижку на якість вітчизняного вугілля та де-факто відсутню транспортну складову з Роттердама.
2. Знизити акциз на електроенергію із 3,2% до 0,1%. Це пряме зменшення вартості електроенергії.
3. Підвищити ренту за видобуток вугілля з 0,75% до 5%, як за решту корисних копалин. Для державних шахт навпаки – ренту скасувати.
4. Скасувати заборону на імпорт дешевої електроенергії.

Чого ми хочемо досягнути
1. Здешевлення електроенергії для ВСІХ споживачів до 17%. Для всіх регіонів, для всіх областей. Сусідня лікарня, дитячий садочок, кафе, промислове підприємство  отримають електроенергію дешевше на 17%.
2. Це вивільнить для економіки до 30 млрд гривень на рік для інвестицій та підвищення заробітних плат, гарантовано сприяє зниженню рівня інфляції.

Чому ми це робимо
Тому, що хочемо припинити це наймасштабніше в новітній Україні шахрайство, організоване Ринатом Ахметовим і владою. Кожен українець змушений щодня сплачувати Ахметову корупційну ренту. Разом ми вже сплатили майже чотири десятки мільярдів гривень ніким і нічим не передбаченого податку за схемою «Роттердам+».

Це слід припинити.
Британський Центр «Carbon Tracker» днями опублікував звіт «Powering down coal», в якому проаналізовано і виробничі дані вугільної генерації у світі. Аналітики «Carbon Tracker» роблять висновок, що вартість української електроенергії, виробленої з вугілля, найвища у світі. Вища, ніж у розвиненій Європі. Вища, ніж у Китаї чи Росії.

Ми вважаємо це нелогічним і несправедливим.

Невідомо, чим саме займався ДТЕК Рината Ахметова на приватизованих ним за Януковича ТЕС. Але підвищення ефективності, як бачимо, йому досягнути не вдалося. Так само, як і зниження рівня отруйних викидів його станцій, до речі.

Зате вдалося підвищити прибутковість до 23 мільярдів гривень у 2017 році та посісти місце в рейтингу мільярдерів. Але чи цікаві ці рейтинги і прибутки українським споживачам, хоч фактично спонсорують їх саме українські споживачі? Навряд чи.

За час, що минув з липня, коли ми внесли 8626, Ахметов заробив на українцях близько 5 мільярдів гривень. І продовжує заробляти кілька десятків мільйонів кожного дня. А колеги з Податкового комітету чомусь все зволікають з розглядом нашого законопроекту.

Відтак – вимагаємо негайного включення проекту 8626 до порядку денного Податкового комітету і подальшого невідкладного ухвалення Верховною Радою!

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини