
Сьогодні на Погоджувальній раді вкотре ставимо питання про розгляд нашого законопроекту 8626. Ще в липні 14 депутатів від кількох фракцій внесли проект закону, який п’ятий місяць не розглядається Комітетом з питань податкової та митної політики під керівництвом Ніни Южаніної.
Що ми пропонуємо
1. Запровадити формулу «0,9*Роттердам» замість «Роттердам+» – робимо знижку на якість вітчизняного вугілля та де-факто відсутню транспортну складову з Роттердама.
2. Знизити акциз на електроенергію із 3,2% до 0,1%. Це пряме зменшення вартості електроенергії.
3. Підвищити ренту за видобуток вугілля з 0,75% до 5%, як за решту корисних копалин. Для державних шахт навпаки – ренту скасувати.
4. Скасувати заборону на імпорт дешевої електроенергії.
Чого ми хочемо досягнути
1. Здешевлення електроенергії для ВСІХ споживачів до 17%. Для всіх регіонів, для всіх областей. Сусідня лікарня, дитячий садочок, кафе, промислове підприємство отримають електроенергію дешевше на 17%.
2. Це вивільнить для економіки до 30 млрд гривень на рік для інвестицій та підвищення заробітних плат, гарантовано сприяє зниженню рівня інфляції.
Чому ми це робимо
Тому, що хочемо припинити це наймасштабніше в новітній Україні шахрайство, організоване Ринатом Ахметовим і владою. Кожен українець змушений щодня сплачувати Ахметову корупційну ренту. Разом ми вже сплатили майже чотири десятки мільярдів гривень ніким і нічим не передбаченого податку за схемою «Роттердам+».
Це слід припинити.
Британський Центр «Carbon Tracker» днями опублікував звіт «Powering down coal», в якому проаналізовано і виробничі дані вугільної генерації у світі. Аналітики «Carbon Tracker» роблять висновок, що вартість української електроенергії, виробленої з вугілля, найвища у світі. Вища, ніж у розвиненій Європі. Вища, ніж у Китаї чи Росії.
Ми вважаємо це нелогічним і несправедливим.
Невідомо, чим саме займався ДТЕК Рината Ахметова на приватизованих ним за Януковича ТЕС. Але підвищення ефективності, як бачимо, йому досягнути не вдалося. Так само, як і зниження рівня отруйних викидів його станцій, до речі.
Зате вдалося підвищити прибутковість до 23 мільярдів гривень у 2017 році та посісти місце в рейтингу мільярдерів. Але чи цікаві ці рейтинги і прибутки українським споживачам, хоч фактично спонсорують їх саме українські споживачі? Навряд чи.
За час, що минув з липня, коли ми внесли 8626, Ахметов заробив на українцях близько 5 мільярдів гривень. І продовжує заробляти кілька десятків мільйонів кожного дня. А колеги з Податкового комітету чомусь все зволікають з розглядом нашого законопроекту.
Відтак – вимагаємо негайного включення проекту 8626 до порядку денного Податкового комітету і подальшого невідкладного ухвалення Верховною Радою!
