Войціцька: «Влада націлена зібрати максимум податків та витратити їх на корупційну бюрократію та поліцейську державу»

Проект державного бюджету на 2018 рік демонструє прагнення влади витрачати податки українців на бюрократичну корупційну систему.

Зокрема, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька акцентує увагу на двох моментах. «По-перше, – зауважує вона, – держава збирається чим далі, тим більше посилювати тиск на малий та середній бізнес та взагалі на економіку, щоби фінансувати насамперед бюрократично-корупційну систему, державну машину, яка є неефективною. Ми це бачимо на прикладі зростання бюджетів окремих міністерств та відомств.

І це при тому, що, по-друге, ми зараз живемо в умовах так званих ринкових цін на енергоносії. Комунальні послуги стають дедалі дорожчими, у результаті чого кількість людей, яка потребує підтримки у вигляді субсидій, вже перевищує 60%. Тобто, ми входимо в субсидіарне кріпацтво, де люди залежать від того, щоб з податків, які вони платять, їм були повернуті гроші у вигляді субсидій. Це принижує людську гідність! І це відбувається замість того, щоб дати людям інструмент та можливість зменшувати об’єми споживання тих самих енергоресурсів».

У цьому ключі, за словами народного депутата, дуже ефективними є «теплі кредити» – програма, у рамках якої об’єднання співвласників будинків могли брати кредити та спрямовувати їх на зовнішнє утеплення будинків, заміну вікон, покращення якості своїх дахів. «Це відображалося б на зниженні об’ємів споживання тепла, гарячої води, газу на 10%-20%, – запевняє Вікторія Войціцька. – Тобто, люди мали б можливість зменшувати свої платіжки».

Незважаючи на позитивну динаміку, продовжує вона, у проекті державного бюджету на наступний рік уряд пропонує виділяти 55 мільярдів на субсидії, а на «теплі кредити» дати менше 300 мільйонів, з яких копійки будуть йти на об’єднання співвласників будинків. Це, підкреслює народний депутат, антисоціальний підхід.

Вікторія Войціцька певна: «Держава має ефективно використовувати податки та створювати умови, аби стимулювати економічне зростання. Однак, на сьогоднішній день ми не бачимо реального прагнення Кабінету міністрів допомогти людям, ефективно використовуючи гроші, які вони платять у вигляді податків.

Бюджет сформований на фіскальній основі, яка не стимулює економіку, на інфляційній основі, тобто збільшенні дохідної частини, у тому числі, за рахунок того, що підвищуватиметься рівень інфляції. Прикро усвідомлювати, що державна політика спрямована на те, щоби зібрати максимальну кількість податків та зборів, а не стимулювати реальне економічне зростання».

«Відсутність адекватної підтримки людей у той час, коли ми бачимо зростання обсягів фінансування бюрократичної державної машини, є абсолютно неприпустимим», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини