Войціцька: «Реформи будуть, коли люди довірятимуть владі та державі»

Відповідаючи на запитання журналістів щодо системи монетизації субсидій, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька наголошує на низці системних недоліків системи.

По-перше, питання викликає порядок визначення тих, хто має право на субсидію, а кого цього права позбавляють. Парламентар розповідає про скарги українців: «Хтось з членів їх сім’ї реалізував своє право на приватизацію, відповідно, заробив один раз якусь копієчку. Це надходження автоматично додалося до спільного доходу, і вся сім’я була вилучена з переліку тих, хто мав отримувати субсидії. Це правильно? Це чесно? Ні, нечесно дивитися на такі поодинокі випадки, а не на те, скільки реально сім’я отримує доходу».

По-друге, урядова монетизація субсидій не має нічого спільного з виплатою людям грошей, що суперечить суті реформи. Вікторія Войціцька акцентує: «Сама ідея монетизації означає, що споживач повинен мати можливість монетизувати, тобто покласти в кишені суми, які він отримує в результаті економії».

Однак у реальності Кабінет Міністрів ухвалив постанову, відповідно до якої, для кожного отримувача субсидій має відкриватися рахунок в «Ощадбанку» і сплата платіжок відбувається автоматично банком, відповідно до виставлених рахунків. У цих умовах споживач позбавлений можливості оскаржити виставлений йому рахунок. Монополіст же автоматично отримує гроші.

Ця система, переконана Вікторія Войціцька, зміниться лише тоді, коли довіру до влади буде відновлено. Народний депутат підсумовує: «Має бути держава і влада, якій довірятимуть люди. Тоді матимемо і адекватну систему субсидій, і адекватне ціноутворення на важливі продукти, наприклад, газ. Тоді матимемо іншу ситуацію».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини