Войціцька: «Ічня показала, що наша держава живе за принципом «авось пронєсьот»

Депутат «Самопомочі» поїхала до Ічні, де напередодні вночі вибухнули склади з боєприпасами. Побачене шокувало навіть народного депутата. Вікторія розповідає – людей просто кинули напризволяще.

«Люди прокинулись від вибухів і не знали, що робити. Люди намагалися додзвонитися у відповідні державні структури і служби (ДСНС, поліцію), але ніхто нічого не міг їм пояснити: що робити в цій ситуації, що відбувається».

Евакуйовувалися самі і хто як міг: хто мав машину – їхав машиною, хто пішки йшов. Стареньких під руки вели, дітям казали, що це феєрверки, щоб діти не плакали. Хтось побіг в місцеву школу, сподіваючись, що там є бомбосховище і можна сховатись. Але все було закрито і нікого не було.

«Це четверта ранку, темно і заграва від вибухів. Вони не знають, якою дорогою можна їхати, якою ні», – каже Войціцька.

Народний депутат зауважує: «Таке враження, що держава живе за принципом «авось пронєсьот». Хоча при цьому всьому, рік тому, коли я була на цьому складі в Ічні, зустрічалася з людьми, які безпосередньо відповідають за цей склад. Вони висловлювали свої застереження і передали через мене (я потім на Кабміні розповідала), що треба зробити, щоб підвищити рівень безпеки на цьому складі і безпеки по периметру. Там кілька місць було, де прорвана загорожа, і люди
всередину могли потрапити».

Вибухи на складах з боєприпасами стаються в Україні ледь не щопівроку, але держава висновків не робить. Особливо влада на місцях. «Людям, які живуть поблизу таких складів, логічно було б провести тренування, особливо після вибухів у Балаклії і Калинівці. Люди мають знати, що робити в такі моменти, не має бути паніки», – підсумовує Вікторія Войціцька.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини