Войціцька: «Холдинг Ахметова у Дніпрі загрожує здоров`ю сотень тисяч людей»

Народний депутат від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька звернулася до Державної екологічної інспекції щодо питання перевірки Придніпровської ТЕС. Причина звернення – той факт, що компанія ДТЕК Ріната Ахметова, яка в 2011 році приватизувала об’єкт, саботує екологічну модернізацію зазначеної ТЕС.

Вікторія Войціцька наголошує: «Відтак, компанія нехтує своїми приватизаційними зобов’язаннями та продовжує загрожувати здоров’ю сотень тисяч людей. Нагадаю, Придніпровська ТЕС розташована в межах міста Дніпро і є одним із найбільших забруднювачів в області».

Ситуація ускладнюється тим, що далеко не нове обладнання промислового об’єкта часто виходить з ладу, що зумовлює додаткові викиди в повітря.
У результаті, здоров`я сотень тисяч людей – під загрозою. Холдинг Ахметова, схоже, це не хвилює. До прикладу, до кінця 2018 року на один із енергоблоків станції мали встановити електрофільтр. Однак, судячи з офіційних повідомлень компанії, цього не було зроблено.

«Комусь вже пора зрозуміти, що «великий бізнес», «ринок», «капіталізм» – це не лише дешево придбані промислові об’єкти на неконкурентних приватизаційних аукціонах, – обурюється Вікторія Войціцька. – Це не лише можливість переводити гроші в офшори, уникаючи таким чином оподаткування. Це не лише купівля безпрецедентно дорогої нерухомості в інших країнах. Це насамперед соціальна відповідальність бізнесу перед людьми, з якими і для яких він працює.

Бо, всупереч твердженню давньоримського імператора Веспасіана, що оподатковував громадські туалети, гроші таки пахнуть. Можете запитати жителів Дніпра, якими шкідливими відходами їм смердять надприбутки ДТЕК».

Найважливіше, підкреслює народний депутат, що схожих ситуацій в Україні багато. Вона переконана: «Настав час кардинально вирішувати ці проблеми».

У випадку Придніпровської ТЕС, враховуючи звернення Вікторії Войціцької до відповідних органів, справа тепер за Держекоінспекцією і правоохоронцями. Парламентар підсумовує: «Очікую на покарання посадових осіб ДТЕК, винних у забруднені навколишнього середовища. Кримінальний кодекс відповідні статті містить».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини