Войціцька: «Хіба торгуючи з ворогом, ми не підтримуємо окупанта і його адміністрації?»

Останніми днями від представників коаліції лунали тези щодо необхідності повернення до питання блокади торгівлі із окупованими територіями та її нібито негативних наслідків для України. На переконання народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Вікторії Войціцької, чомусь всі забували згадати про втрати, які несла країна у той час, коли продовжувала підтримувати окупанта та владу, яку він насадив у вигляді бойовиків.

«Йдеться і про постачання електроенергії на мільярди гривень, за які Україні ніхто не заплатив, і про закупівлю вугілля з окупованої території, яке було обкладене 47% податком, і ці гроші йшли в бюджети так званих ОРДЛО. Це – офіційні висновки Служби безпеки України, згідно із якими, фактично ми, Україна, підтримували окупанта, окупаційну владу та бойовиків, які наносили непомірну шкоду для України, у результаті чого гинули та продовжують гинути наші хлопці в зоні АТО», – акцентує Вікторія Войціцька.

Як ще один аргумент, народний депутат наводить звіт «Перетинаючи межу. Нелегальна торгівля з окупованим Донбасом, що підриває оборону України», підготовлений Незалежним антикорупційним комітетом з питань оборони:

«Там містяться конкретні приклади та висновки щодо негативних наслідків для України, пов’язаних з торгівлею на окупованих територіях.

Перший – збільшення кількості осіб, зацікавлених у нелегальній торгівлі з ОРДЛО, зменшує кількість осіб, зацікавлених у припиненні війни, відповідно, сприяє її затягуванню. Наступний момент – однією з форм кооперації в окремих випадках можуть бути взаємні обстріли для імітації бойових дій та недопущення підрозділів, які протидіють нелегальній торгівлі, до місць, де вона відбувається.

Одним з наслідків цього є також надання вищому керівництву недостовірної інформації про оперативну обстановку. Крім того, збільшення напруги між тими, хто сприяє нелегальній торгівлі з ОРДЛО, та тими, хто їй протидіє, зокрема, деякі смерті в зоні АТО пов’язують саме з таким протистоянням».

Це бюро, зазначає Вікторія Войціцька, врешті робить відповідні пропозиції, одна з яких полягає в тому, що треба запровадити повну та дієву блокаду ОРДЛО, бо на сьогодні існують тільки адміністративні методи покарання, немає кримінальної відповідальності за нелегальну торгівлю, яка підриває обороноздатність України.

«Тому перед тим, як робити гучні заяви про необхідність оцінки негативного впливу блокади, спочатку ми маємо відповісти самі собі, що ж відбувається. Хіба торгівля з ворогом не підриває обороноздатність та безпеку країни? І загалом, як в часі війни, з точки зору елементарної моралі, можна собі дозволяти навіть повернення до питання розблокування торгівлі на крові?» – наголошує Вікторія Войціцька.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини