Войціцька: «Голові НКРЕКП не консультації треба проводити, а писати заяву на звільнення»

Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» закликає голову НКРЕКП Дмитра Вовка не ховатись за 18-ма місяцями індульгенції, яку йому надав Президент, а звільнятися із займаної посади.

«Виступ голови «незалежного» регулятора у парламенті нагадав мені ситуацію, коли плюють в очі, а кажуть, що це – Божа роса. Брехня на брехні! Розпочну із простого прикладу: рішення, яке прийняла НКРЕКП щодо «трансформаторів Григоришина», де і депутатський корпус, і експерти намагались переконати комісію в тому, що 2 мільярди гривень були абсолютно безпідставними та мали піти в кишеню Григоришину. Тоді комісія не зважала на думку незалежних експертів та депутатів, і лише після втручання дипломатичного корпусу від західних колег це рішення було переглянуто.

Роттердам+ – тут взагалі цікава історія. Нам розповідали, що введення формули забезпечить енергетичну незалежність від постачання вугілля із окупованих територій. Потім виявилось, що це рішення не забезпечило диверсифікацію постачання, адже з 25 мільйонів тонн вугілля, яке країна спожила минулого року, тільки 400 тисяч тонн ми взяли з інших ринків, поза межами України. І нам треба було знову-таки дочекатись листа від віце-президента Європейської комісії, який назвав рішення «контроверсійним». Ба більше, з 1 квітня компанія ДТЕК розпочала експорт електроенергії в Молдову. Тобто, ніякої кризи у нас немає, але при цьому «незалежний» регулятор приймає рішення, які йдуть не на користь споживачу, а наповнюють кишені олігархів.

І останній, дуже цікавий момент, який стосується введення так званої абонплати. Голова комісії розповідає, що депутатський корпус прийняв такий революційний закон про ринок газу. Так, ми дійсно його прийняли і заклали в ньому європейські принципи. Але ми сказали, що спочатку необхідно повернути державі державну власність, яка була вкрадена такими ж олігархами, як Фірташ. «Незалежний регулятор застосовує принципи лише частково і працює для забезпечення олігархів надприбутками», – наголошує Вікторія Войціцька.

Фото: Ян Доброносов

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини