Войціцька: «Газовий монополіст прагне використати своє монопольне  становище»

В українській галузі газопостачання нині відбувається підготовка до масштабних зловживань, а держава закриває на це очі. Мова, розповідає народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька, про свавілля облгазів, більш як 70% яких контролює пан Фірташ.

Вона деталізує: «Облгази фактично примушують ОСББ по всій країні укладати договори про обслуговування газових мереж багатоквартирних будинків. Монополіст планує примусити мешканців багатоквартирних будинків регулярно сплачувати додаткові платежі за нібито обслуговування внутрішніх газових мереж. Незгодним ще донедавна відключали газ».

«Жертвами» монополіста, зокрема, стали мешканці міста Гадяч, де для відновлення газопостачання знадобилося представництво парламенту. Зокрема, до Гадяча їздила Вікторія Войціцька.

Крім того, розказують жителі Херсонської області, 1 травня газопостачання відключили в п’яти будинках у Каховці. «Приводом для відновлення газопостачання, – говорять місцеві жителі, – було підписання акту розмежування сторін. Облгази намагаються змусити власників оплачувати технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж».

Жителі Сум додають: «Наша вимога, щоб Міністерство палива і енергетики затвердило чіткий перелік робіт з технічного обслуговування газових мереж, який на сьогоднішній день не актуалізований. Поки його не буде, ніяких відключень бути не може».

Вікторія Войціцька підсумовує: «Ми входимо в новий опалювальний сезон, і абсолютно неприпустимим є порушення питання, що, можливо, в якихось будинках, районах або цілих містах буде відключатися газопостачання через цю правову колізію або недопрацювання саме з боку держави. Тому потрібно запровадити контроль за неприпустимістю відключення, сідати за стіл переговорів, знаходити рішення. А до того часу люди мають право на те, щоб держава захищала їх базові права на тепло, гарячу воду, газ в їхніх домівках».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини