Войціцька: «Електроенергія для спільних потреб мешканців багатоповерхівок має коштувати не дорожче, ніж електрика для громадян»

Українська влада фактично зірвала підготовку до запровадження ринку електричної енергії. Страждають, перш за все, побутові споживачі, а особливо – мешканці багатоповерхівок.

По-перше, деталізує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька, мова про скандальне рішення НКРЕКП, ухвалене перед Новим роком, щодо підвищення плати за електроенергію для освітлення загальних коридорів, користування ліфтами та інші спільні потреби мешканців багатоповерхівок. Під тиском суспільства Регулятор минулого тижня скасував зазначене рішення.

«По-друге,– продовжує парламентар, – монополісти фактично обманом змусили деякі ОСББ укласти договори про закупівлю електроенергії за завищеними цінами. Ці договори слід скасувати. По-третє, досі Регулятор і монопольні обленерго наполягають на тому, що треба застосовувати завищені тарифи для певної частини потреб багатоповерхівок».

Що стосується позиції ОСББ з цього приводу, то, до прикладу, представник громадської організації «Рада голів ОСББ та ЖБК міста Бровари» Тетяна Озимай говорить: «Тариф, який люди платять, повинен бути прирівняний до тарифу побутового споживача, населення».

Голова найбільшого у Голосіївському районі столиці ОСББ «Чотири сезони» Вікторія Морфлюк-Щур таку позицію підтримує. Вона наголошує: «ОСББ та ЖБК змушують підписувати договори щодо завищених тарифів, робити авансові внески. На сьогодні необхідно розробити роз’яснення з приводу того, що електроенергія у багатоквартирному будинку, яку споживає ОСББ чи ЖБК – це побутові потреби споживачів, і тариф має бути, як для населення. Необхідно розробити рекомендацію НКРЕКП для постачальників та перестати знущатися над ОСББ у всій країні».

Відтак, підсумовуючи, Вікторія Войціцька перелічує вимоги «Самопомочі» для виправлення несправедливості: «По-перше, ОСББ має бути визнане колективним побутовим споживачем електроенергії. Друге – вся електроенергія для спільних потреб мешканців багатоповерхівок має коштувати не дорожче, ніж електрика для громадян.

Третє – для ОСББ та управителів будинків не може застосовуватися передплата та штрафи за електроенергію. І четверте, ключове – НКРЕКП має стояти на сторожі інтересів людей, а не енергетичних монополій».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини