Войціцька: «Дії Газпрому вкотре підтверджують — Україна має перейти від загальних гасел про забезпечення себе власним газом до конкретних дій»

На переконання народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Вікторії Войціцької, рішення Газпрому про невиконання обов’язків за контрактом про постачання газу Україні – це черговий прояв нахабної імперської позиції політики країни-агресора: «Уже вкотре використовується шантаж з боку Росії щодо України. Тепер додалися ще країни Європи, адже більша частина російського газу через українську газотранспортну систему йде саме в Європу, де є їхні основні споживачі. Враховуючи складні погодні умови, які останніми днями спостерігаються як в Україні, так і в Європі, певна річ, рівень споживання газу суттєво збільшується.

Але ті кроки, які робить Росія, зменшуючи тиск у ГТС і, відповідно, зменшуючи об’єм постачання газу, є нічим іншим як гібридним економічним тероризмом».

За її словами, надалі спрогнозувати дії Росії складно, проте у цій ситуації насамперед має бути реакція та адекватна оцінка ситуації з боку наших європейських партнерів.

«У цій ситуації Україна має шанс ще раз закріпити та донести свою позицію європейським країнам, що Росія — це ненадійний партнер. Будь-які постачання газу, розмови про будівництво Північного потоку-2 — це лише ще одна можливість дозволити країні-агресору отримати ще більший вплив на європейський ринок», – наголошує Вікторія Войціцька та зауважує, що підтримка європейської спільноти необхідна ще й тому, що Україна має забезпечити постачання газу протягом наступної зими та домовитися про те, що ж буде далі із транзитом газу в Європу після початку 2019 року, коли закінчується відповідний контракт між «Нафтогазом» та Газпромом.

«Складно, невідомо, що буде далі, але це нас загартовує як країну. Проте ми не вперше зіштовхуємося із такою ситуацією, тому, врешті, маємо перейти від загальних гасел про те, що забезпечуємо себе власним газом у достатньому об’ємі, до конкретних кроків.

Треба провести повну дерегуляцію у питанні видачі нових ліцензій на видобування, зробити цей процес абсолютно прозорим і відкрити інформацію для потенційних інвесторів, в тому числі закордонних, які зацікавлені в тому, щоби видобувати газ в Україні, – переконана Вікторія Войціцька. – Це має бути урок для нас: зволікати із втіленням реальних обіцянок та реформ — це питання виживання і безпеки країни, як енергетичної, так і загальнополітичної економічної безпеки».

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини