Войціцька: «Державне та комунальне майно має бути повернуто від монополіста людям»

Зловживання облгазів в Україні останніми роками сягнуло апогею. За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторії Войціцької, союз облгазів, особливо тих, які контролює одіозний олігарх Фірташ, з новим складом НКРЕКП став реальною загрозою національній безпеці. Так, в Україні зафіксовано багато прикладів погроз з боку облгазів щодо відключення, наприклад, ОСББ, зловживання при розрахунках за спожитий газ. 

«Також ми маємо розуміти, – додає парламентар, – що не знаємо, який реальний стан газорозподільних мереж. І це основне питання, без відповіді на яке може бути загроза життю кожної родини в кожному місті, селі України». 

Відтак, потрібен докорінний перелом в ситуації. Наприклад, у Житомирі готові взяти на себе відповідальність за стабільність газопостачання в своєму місті. Міський голова Сергій Сухомлин наголошує: «Торік ми забрали встановлення тарифів з НКРЕ на місто Житомир. Це один обласний центр у нас в Україні, який має право встановлювати тарифи на теплопостачання, і у нас за минулий опалювальний період найнижчий тариф в Україні. Я думаю, ми впораємося і з мережею облгазів. Навіть завдяки такому рішенню можна втримати зростання тарифів». 

Міська рада уже звернулася до Кабміну щодо передачі мереж на баланс Житомира. Було створено і необхідне комунальне підприємство.

«Ми будемо спільно вимагати від Міністерства енергетики передачі державних газових мереж у місті Житомир у користування місцевої громади, – підсумовує Вікторія Войціцька. – Ми маємо зробити все, щоб повернути громаді, громадам, українським містам те, що їм належить. Саме громади будуть найбільш ефективними управлінцями майна, яке їм належить. Тому, коли питання постає, що буде з тарифами, є конкретний приклад Житомира, де не йде мова про зростання тарифів, а йде мова про ефективне використання нашого майна, яке має бути повернуто від монополіста людям».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини