«Владі по цимбалах власний видобуток – їм вигідніше сидіти на уренгойській трубі і спекулювати російським газом»,- Олег Березюк

«Самопоміч» підтримує постанову про зниження ціни на газ для населення, каже лідер фракції Олег Березюк: «Ми наполягаємо, щоб ця постанова була ухвалена, вона буде стимулювати уряд до якісних ринкових інтервенцій на ринку газу і, як наслідок цього – зниження ціни газу для людей».

«Ми вважаємо цілком обґрунтовано, що ці ціни на газ, які були призначені НКРЕ КП, були зроблені внаслідок шахрайських діянь. Справа в тому, що уряд нічого не зробив для того, щоб позбавитись схеми «Дюсельдорф+» (схема, аналогічна до схеми вугільної «Роттердам+»), яка збільшує ціну на газ у зв’язку з абсолютно формальними речами. Більш того, уряд нічого не зробив для збільшення видобутку газу, тому збільшення видобутку власного газу автоматично, ринковим способом, знижує ціну газу, який ми маємо спільно з тим, який ми імпортуємо».

Олег Березюк вкотре нагадав, що Україна не використовує тих ресурсів, які має. Йдеться про Борислав Львівської області. Ситуацію там вже можна назвати економічною трагедією, адже фізично просто так в повітря спалюють 100 тисяч кубометрів газу на добу. Березюк обурюється: «Ані «Укрнафта», ані «Нафтогаз», ані уряд нічого не збираються з цим робити. Їм цей газ непотрібен. А цілий регіон міг би бути забезпечений теплом і енергією. Це означає, що олігархічна верхівка сидить на уренгойській трубі, їм вигідно купувати російський газ і втридорога перепродувати його українцям, ніби він транспортується з Дюсельдорфа».

Олег Березюк звертає увагу, що уряд має, за даними казначейства на 14 грудня, 110 млрд грн дірки в бюджеті.

«Недовиконуються бюджет, недовиконується збирання з ЄСВ. Чому? Не працює економіка. І доказом цього є, що дефіцит торговельного балансу – 8 млрд на користь імпорту. Ми імпортуємо, а не виробляємо. В тому числі і газ».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини