Влада не хоче пояснювати людям, наскільки велике значення мають вибори в об’єднаних громадах – Березюк

Сьогодні, 12 жовтня, голова фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк та його колега, народний депутат Роман Семенуха відвідали Харківську область. Вони зустрілися з мешканцями селища Зачепилівка, а також сіл Наталине Красноградського району і Черкаська Лозова Дергачівського району Харківської області.

Люди ставили багато питань та розповіли про свої потреби. Проблеми схожі – високі тарифи, якість та доступність медичного обслуговування. Люди занепокоєні свавіллям влади, байдужістю правоохоронних органів, зловживанням місцевого самоврядування.

На думку Березюка, об’єднання територіальних громад може допомогти розв’язати багато питань, але люди не завжди це розуміють.

«Люди не знають, що вибори до об’єднаних територіальних громад – це дуже відповідальний період. Ці громади будуть розпоряджатися набагато більшими коштами, ніж раніше. Ми нарешті дійшли до магдебурзького права, якого ніколи на нашій території не було. Податки громад залишаються на території. Наприклад, бюджет села Наталине складає приблизно сім мільйонів гривень. Завдяки створенню об’єднаної територіальної громади село отримає приблизно 15 млн грн. Можна витратити ці гроші на дитсадочки, на пенсіонерів, на атошників. Це дуже серйозно», – підкреслив Березюк.

На його думку, задача влади – поясните, що саме зміниться, але вона у цьому не зацікавлена.

«Влада не хоче пояснювати, наскільки велике значення мають вибори в об’єднаних громадах. Вона зацікавлена лише у тому, щоб поставити своїх людей, які ці мільйони заберуть до своєї кишені. Тому людей залякують. На Харківщині люди бояться. Мені сьогодні під час поїздки сказали: «Ви ще не доїдете до Харкова, а прізвища тих, хто був на зустрічі з Березюком, вже будуть в СБУ». І це у державі, яка називає себе демократичною!», – обурився депутат.

Він розповів, що у Наталино представники сільської ради заявили: «Самопоміч» мала спитали дозвіл в СБУ, щоб приїхати у село». Хоча згідно із законодавством місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, а також їх посадові особи зобов’язані сприяти організації звітів народних депутатів та їх зустрічей з виборцями.

«Це прикро у XXI столітті. У цьому ж селі люди подали запит, спитали, скільки грошей витратили на капітальний ремонту даху, а у відповідь їм сказали, що це інформація лише для службового використання. Немає поваги до людей», – сказав Березюк.

Він закликав відповідально поставитися до виборів, обирати тих, хто буде відстоювати інтереси громади та обов’язково контролювати своїх обранців.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини