Влада має зрозуміти – без незалежного ЦВК президентські та парламентські вибори ризикують залишитися без суспільної довіри

Відсутність дієвих реформ, які би на ділі, а не на словах покращували життя українців, політики нерідко пояснюють відсутністю політичної волі. І це, на жаль, до певної міри є правдою.

А з’явитися ця політична воля до реальних змін може лише через зміну політичної системи. Для знищення політичної корупції потрібно цілий ряд чинників, але одним з найнеобхідніших є зміна виборчого законодавства та переобрання складу ЦВК.

Зволікання влади з прийняттям даних рішень стало однією з підстав виходу «Самопомочі» зі складу коаліції у лютому 2016 року.
«Самопоміч» неодноразово наголошувала, що нелегітимність сьогоднішнього складу ЦВК, відсутність суспільної довіри до цієї інституції можуть поставити під сумнів майбутні президентські та парламентські вибори.

Повторне внесення Президентом 23 січня 2018 року подання про переобрання складу ЦВК є необхідним, однак дуже запізнілим рішенням, яке ще має бути розглянуте та ухвалене парламентом. Але і в цьому випадку є ложка дьогтю. Кодекс належних практик, схвалений Венеційською комісією, рекомендує забезпечувати пропорційну присутність у складі ЦВК всіх політичних сил, представлених у парламенті. Разом з тим, ми вже бачимо реакцію партії «Батьківщина», яка заявляє про неврахування їхньої кандидатури. Слід відмітити, що «Самопоміч» є єдиною політичною силою, яка звернулася за рекомендацією щодо кандидата до
найавторитетніших громадських організацій, які і порекомендували знаного у цій сфері фахівця Євгена Радченка. Ми вважаємо, що саме такий підхід до пошуку кандидатів до складу ЦВК здатен забезпечити ефективність і незалежність цього органу.

Тому, з одного боку, ми повинні якнайшвидше обрати новий склад ЦВК, але з іншого  – не менш важливою є перспектива створення дійсно дієвого та незалежного головного виборчого органу. Суспільство втомилося від симулякрів і очікує справжніх і чесних рішень. Влада має зрозуміти – без незалежного ЦВК президентські та парламентські вибори ризикують залишитися без суспільної довіри, а країна – без перспективи розвитку справді демократичної держави.

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті