Вікторія Войціцька: “Зелена” енергетика не може стати черговою годівничкою олігархів”

Незважаючи на те, що у Європі “зелена” енергетика активно розвивається, в Україні ця галузь стала майданчиком для збагачення вузької групи бізнесменів, серед яких – Рінат Ахметов та його ДТЕК, які вже і так заробили на Роттердам+ 35 мільярдів. Нині в Україні, виробляючи менше 2% енергії, “зелені” отримуються майже 9% грошей з енергоринку, що становить півтора десятки мільярдів гривень на рік.

Крім того, наголошує народний депутат від фракції “Об’єднання “Самопоміч” Вікторія Войціцька, українські “зелені” тарифи у рази вище за європейські. Парламентар наголошує: “Зелений” тариф, наприклад, на Сонце в декілька разів вище, ніж в заможній Німеччині”. 

Якщо тенденція, нині закладена у законодавстві, не буде змінена, ціна на електроенергію помітно збільшиться. Якщо сьогодні в середньому український споживач населення платить 1-1,20 грн за кіловат електроенергії, ціни можуть сягнути 4-5 гривень. Вікторія Войціцька наголошує: “Для суспільства це буде тягарем, який ми не зможемо потягнути”. 

Енергетичний експерт Андрій Герус нагадує, що одного разу “зелені” тарифи вже впливали на ціни. Він акцентує: “Коли було зростання тарифів на електроенергію для населення у 2015 році, однією з причин такого зростання було те, що потрібно було платити високі “зелені” тарифи, які зафіксовані в євро та які при девальвації гривні потребують суттєво більше грошей, щоб покрити тарифні зобов’язання”. 

Відтак, “Самопоміч” вимагає, по-перше, аби вже цього року було знижено мінімум на 25% тарифи на Сонце та до 15%-20% тарифи на вітер. По-друге, необхідно запровадити систему “зелених” аукціонів. У Верховній Раді зареєстровано відповідний проект закону 8449д, прийняття якого затягується особами, зацікавленими в консервації сьогоднішньої схеми. Прийняття документу з поправками народних депутатів від “Самопомочі” дасть змогу запровадити аукціони, зменшити розмір тарифу, створити справедливі умови роботи для “зелених”. 

Вікторія Войціцька підсумовує: “Зелена” енергетика в Україні має розвиватися, і цей розвиток має органічно вписуватися в енергосистему країни, а не витискати останні соки з промисловості і населення. “Зелена” енергетика в Україні має бути збудована за прикладом зеленої енергетики в Європі, а не являти собою чергову годівничку привладних олігархів”.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини