Вікторія Войціцька: «Закликаю колег нарешті прийняти закон про Вищий антикорупційний суд та не допустити перетворення України на бананову республіку»

Прийняття закону про Вищий антикорупційний суд у відповідності до вимог МВФ є не тільки питанням настання справедливості, на яку чекають 45 млн українців. Це є і питанням макроекономічної стабільності всієї країни.

Відмова в прийнятті закону з врахуванням вимог МВФ має конкретний фінансовий вимір:

Тільки цього року це може коштувати кожному звичайному українцю від 200 -300 млн доларів.

В 2018 році Україна має повернути близько 6 млрд долл боргів. Одним з основних джерел повернення цих сум є транш МВФ та макрофінансова допомога з боку європейських партнерів.

У випадку, якщо цей закон не буде прийнято, ми не отримаємо наступного траншу МВФ. Це може спричинити ефект доміно, коли у підсумку вся міжнародна фінансова підтримка України буде призупинена.

За відсутністю траншу МВФ та макрофінансової підтримки з боку ЄС, виникне потреба позичити три мільярди доларів на зовнішніх ринках капіталу.

Сьогодні міжнародні інвестори оцінюють ризики, пов’язані з інвестуванням в Україну на рівні 8%. Вже сам цей показник є сигналом того, що закордоном оцінюють фінансову ситуацію в нашій країні як доволі складну.

З огляду на «успішну» історію наших взаємостосунків з МВФ, вартість таких запозичень може сягнути 10 % і більше. Ось звідки беруться ці 300 млн дол. додаткових витрат, які ми будемо фінансувати з власної кишені.

Якщо хтось думає, що ці борги вдасться погасити завдяки використанню золотовалютних резервів, змушена їх розчарувати, бо в такому випадку курс в 32-35 гривень за долар буде ще дуже оптимістичним прогнозом.

Тому ще раз закликаю всіх колег нарешті прийняти закон про Вищий антикорупційний суд та не допустити перетворення України на бананову республіку. Ми не маємо право допустити економічного колапсу, коли Україну накриє «боргове цунамі»!

 Вікторія Войціцька, народний депутат “Об’єднання Самопоміч”
object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини