Вікторія Войціцька: «Тіньова економіка виникла через те, що бізнес не довіряє державі»

«Існує неформальний договір, не прописаний на папері: держава буде певний час закривати очі на існування цієї тіньової економіки, а бізнес буде робити вигляд, що вони сплачують податки для того, щоб забезпечувати, в тому числі, і соціальні виплати», – зазначає депутат «Самопомочі» Вікторія Войціцька.

«Якщо би бізнес знав, що ті гроші, які вони платять, не розкрадаються, якщо би вони бачили, що держава, чиновники, уряд  дійсно зацікавлені в тому, щоби ефективно використовувати гроші платників податків, а не їх обкрадати, я більш ніж переконана, що змінилася б ситуація».

Перше і ключове – це довіра, наголошує Войцицька: «Довіра бізнесу до держави, яка має захищати їх, а не бути «легалізованим  рейдером», яким є СБУ, прокуратора, податкова, які фактично приходять і знімають з людей і бізнесу «мзду».

Представники малого і середнього бізнесу розповідають нардепу: так це тепер називається не «хабар», це тепер називається «поділитися». Але суть залишилась та сама: «Так от, коли у нас нарешті усунуть цих всіх корупціонерів з митниці, коли податкова буде обслуговувати бізнес, а не карати його, тоді бізнес почне платити не в конвертах, а «білу» зарплату, тоді у нас буде наповнення Пенсійного фонду, і тоді будуть пенсії високі».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини