Вікторія Войціцька: Скандальний Роттердам+ спустошує місцеві бюджети і призводить до мільярдних боргів за комунальні послуги.

Ці та інші проблеми обговорювали під час робочої поїздки у Житомир член фракції «Об’єднання «Самопоміч», Вікторія Войціцька з місцевими жителями та працівниками підприємств. Зокрема, у ході поїздки вона зустрілась із керівництвом та працівниками місцевих комунальних підприємств. Очільник КП «Житомиртеплокомуненерго», Дмитро Рогожин зауважив, що останнім часом кількість боржників тільки росте – «Зі збільшенням тарифів спостерігаємо неприємну тенденцію до збільшення кількості злісних неплатників. Втім, якщо раніше неплатниками були в основному соціально−незахищені верстви населення, то зараз до списку боржників все частіше потрапляють представники середнього класу».

За словами Вікторії Войціцької, це пряме свідчення того, що збільшення тарифів вже не аби−як вплинуло на життя звичайних українців. А обіцяне Урядом чергове підняття тарифів, як цунамі, може накрити громадян з головою та вивести усю комунальну систему країни з ладу. Адже ріст тарифів на комунальні послуги спричиняє ланцюгову реакцію для виникнення інших проблем. Саме після підняття тарифів виросла кількість боржників. Як наслідок – комунальні підприємства не в змозі розрахуватись із постачальником у повному обсязі. Окрім того, через нестачу коштів, ці підприємства не мають змоги оновити і без того зношені активи. Що маємо в результаті – застарілі мережі, які часто виходять з ладу і потребують постійного ремонту. Тоді як ремонтувати – нема кому – фахівці масово виїжджають з країни. Через недостатні надходження, комунальні підприємства не можуть підняти зарплатню своїм працівникам, а отже – програють конкуренцію польським чи іншим закордонним компаніям, які переманюють українських кваліфікованих працівників.

Це підтвердив і Дмитро Рогожин. За його словами, ще кілька років тому КП «Житомиртеплокомуненерго» обслуговувало 8 бригад таких працівників. Станом на сьогодні – залишилось 2.

«Замість перегляду цін на комірне або зміни підходів до надання послуг, Уряд вдається до чергового підвищення тарифів, чим штовхає українців до банкротства і масової міграції. І якщо не зупинити цього зараз – завтра із впровадженням кабальних тарифів в країні просто не залишиться тих, хто зможе їх сплачувати» − підсумувала Вікторія Войціцька.

object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини