Вікторія Войціцька: «Новий бюджет робить з українців рабів системи субсидій»

Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» різко розкритикувала бюджет країни на наступний рік. Вікторія Войціцька порівняла його з пацієнтом у глибокій комі, якого лікарі відмовляться повертати до життя.

«Із закладеними урядом прогнозами росту ВВП, Україна досягне рівня життя сусідньої Польщі лише через 24 роки, і це при тому, що економіка Польщі рости взагалі не буде. Не дивно, що в країні триває масова трудова міграція до сусідніх країн, – наголошує Войціцька. – Держава і уряд повернулись до людей спиною, тому що стимулювання економіки, яке приводить до покращення рівня життя людей, не є пріоритетом для цієї влади. Держава вирішила, що збільшення бюджету МВС на 16,7 мільярдів, тобто на 25%, є пріоритетнішим, ніж фінансування повномасштабної програми енергозбереження. При цьому бюджет апарату МВС планують збільшити на 60%, на СБУ додатково пропонують майже 2 мільярди гривень. І це все за наші з вами гроші, шановні українці!».

Між тим, рецепт стимулювання покращення життя українців лежить на поверхні, переконана народний депутат. Це, на її думку, запуск повномасштабної державної програми з енергоефективності. Найефективніша програма «Теплі кредити» вже продемонструвала, що на кожну гривню, яку вкладає держава, приходить одна гривня, яку вкладають саме люди.

Войціцька зауважує: «Ця програма дозволяє людям утеплювати свої оселі, зменшити споживання дорогих енергоресурсів, саме завдяки цій програмі держава одразу повертає 20% від субінвестицій в роботи і матеріали.

Найголовніше: ця програма народжує новий вид українців, які будують власний дім і жорстко контролюють витратні матеріали. І це унеможливлює корупцію – люди рахують кожну копійку, яку вкладають у власні оселі».

Однак при збільшенні витрат на силові відомства, уряд залишає попередній рівень бюджету на «Теплі кредити» – 400 мільйонів гривень. Це за умови зменшення субсидій до рівня 55 мільярдів.

Зі слів Войціцької, уряд сьогодні таким чином говорить українцям, що «на фоні зростання ціни на газ щонайменше на 20-23%, ви не отримаєте необхідної підтримки ані для зменшення споживання енергоресурсів, ані у вигляді соціальної підтримки. Ви і далі будете залишатись рабами системи субсидій».

«Самопоміч» вимагає від влади скерувати 16,7 мільярда гривень не на МВС, а на енергозбереження.

«Ми повинні дати людям можливість самостійно і ефективно використовувати власні гроші, і тоді ми побачимо зростання, а не передсмертний стан економіки. Стимулювання внутрішніх інвестицій можливе через встановлення податку на виведений капітал. Це вивільнить десятки мільярдів гривень та зменшує тиск на бізнес з боку податкових органів. Такий крок дасть потужний поштовх для стимулювання справжнього економічного зростання», – розповідає Вікторія Войціцька.

Вона також наголошує – пріоритетом на 2019 рік має стати стрімкий економічний розвиток через ефективне використання грошей українських платників податків. Люди мають право вимагати від держави підтримки, а не посилення поліцейської держави.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини