Вікторія Войціцька: «Непрофесійність та відсутність базових знань про ринок енергетики породжують хибні висновки та наклепи»

За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Вікторії Войціцької, звинувачення з боку Ірини Геращенко до ветеранів та представників «Самопомочі» у тому, що через блокаду торгівлі із окупованими територіями теплоелектростанції та теплоелектроцентралі не законтрактували достатню кількість вугілля на опалювальний сезон, є абсолютно безпідставними.

Вона наголошує, що генеруючі компанії не змогли закупити паливо зовсім не через блокаду – у них просто немає на це грошей: «Насправді державна компанія «Енергоринок», яка є посередником та продає електроенергію від приватних ТЕС і ТЕЦ кінцевим споживачам, не розрахувалася із ними за попередні періоди. Чому? Тому що увесь час від початку війни на Сході Україна постачає електроенергію на непідконтрольні окуповані території, а за неї ніхто не платить. Тобто, «Енергоринок» не має грошей, щоб розрахуватися із генеруючими компаніями, а ТЕС і ТЕЦ не мають коштів, аби закупити необхідну кількість вугілля».

Вікторія Войціцька вважає таку ситуацію, зокрема, й результатом злочинної бездіяльності керівництва держави у питанні визнання окупації українських територій та відсутності заборони ведення будь-яких економічних відносин із цими територіями.

«Держава в особі, у тому числі коаліційних сил, які представляє пані Геращенко, саботувала визнання реальності. Ми не визнали окупацію і не визначили чітких правил взаємодії із окупованими територіями, не поклали зобов’язання щодо утримання цих територій на Росію — державу-окупанта. Тому сьогодні українці вимушені із власної кишені оплачувати і компенсувати всі витрати на утримання окупованих територій», – наголошує народний депутат.

І ще одне, на що звертає увагу Вікторія Войціцька: «Рішення про припинення торгівлі із тимчасово окупованими територіями було прийняте не «редутниками» і не представниками «Самопомочі». 15 березня про це офіційно повідомила Рада Нацбезпеки й оборони, і з того часу ми перебуваємо в режимі офіційної блокади торгівлі із окупаційними адміністраціями, який був схвалений на найвищому державному рівні», – наголошує народний депутат.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини