Вікторія Войціцька: “Не дозволимо нікому принести повномасштабну війну в наш дім”

Парламентський Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ухвалив рекомендації за результатами слухань “Українська ГТС: ключові виклики та критерії залучення стратегічного партнера. Роль парламенту в законодавчому забезпеченні процесу”, котрі в березні були проведені за ініціативою народного депутата від фракції “Самопоміч” Вікторії Войціцької. Вона акцентує: “Рекомендації Комітету є обов’язковими для розгляду всіма органами державної влади, державними та приватними господарськими структурами. Усі адресати рекомендацій мають повідомити Комітет про результати розгляду та вжиті заходи”.

“Яка наша мотивація піднімати на Слуханнях питання управління газотранспортною системою України? – пояснює Вікторія Войціцька. – Комітет цікавить, по-перше, забезпечення суттєвих обсягів транзиту газу, що має гарантувати стабільний вхідний фінпотік національного оператора ГТС на рівні 3-4 мільярдів доларів на рік. По-друге, транзит більшої частини російського газу через нашу територію елементарно запобігає  повномасштабній агресії РФ проти України. Росія все ще сподівається знову «задружити» з важковаговиками ЄС «as usual», використовуючи для цього, перш за все, газову карту. Ми чітко розуміємо, що зацікавити європейців більше, ніж росіяни, можемо лише створивши прозорого і незалежного Оператора ГТС України. Оператора, який буде керуватися європейськими правилами”. 

Відтак, за словами народного депутата, комітетські рекомендації Кабміну і Міненерговугіллю спрямовані на:
1. Встановлення чітких цілей та завдань на шляху створення та початку роботи Оператора ГТС спільно з Партнером ГТС (зараз жодного адекватного плану заходів і жодного дедлайну у КМУ та Міністерства немає);
2. Затвердження зрозумілих та прозорих критерії відбору Партнера ГТС;
3. Отримання гарантій з боку Партнера ГТС щодо ефективної роботи Оператора ГТС України (технологічного оновлення, стабілізації обсягів транзиту, підвищення економічної ефективності);
4. Визначення схеми функціонування Оператора ГТС (з сервісними службами і газовими сховищами, як пропонує Міненерговугілля, чи без них, як пропонує «Нафтогаз»).

 “Нафтогазу” рекомендовано, зокрема: 
1. Роз’яснити, чи існують все ж обмеження Стокгольмського арбітражу на передачу технічних функцій з забезпечення транзиту російського газу за чинним контрактом з «Газпромом» від ПАТ «Укртрансгаз» новому незалежному Оператору ГТС? Чи все ж арбітражне рішення таких обмежень не містить, а всі посилання на це з боку НАКа – лише інсинуації?
2. Надати інформацію, які ризики та витрати спричинить передача майна УТГ новому Оператору ГТС, якщо такі ризики взагалі є.

“Крім того, – додає Вікторія Войціцька, – ми просимо держструктури надати ряд систематизованих показників галузі для повного розуміння Комітетом поточного стану справ газотранспортної системи”. 

Вона підсумовує: “Вкотре наголошую. Ані я особисто, ані Комітет ВР з питань ПЕК, ані фракція «Самопоміч» не втомимося бити на сполох в умовах припинення через півтора року чинного транзитного контракту з «Газпромом» і повної невизначеності, що буде з нашою ГТС. Принести повномасштабну війну в наш дім ми не дозволимо нікому”.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини