Вікторія Войціцька: «Безпека нашої ядерної галузі є одним з ключових пріоритетів»

На засіданні погоджувальної ради парламенту народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька вчергове звернула увагу колег на законопроект 3131.

Документ, за її словами, є ключовим законопроектом, який стосується працівників таких компаній, як «Енергоатом» та «Укргідроенерго». Так, зарплати на АЕС в Україні в 5 -10 разів нижчі, ніж у колег з Франції або США, і у 2-3 рази нижчі, ніж в Росії або Ірані. Адже тарифи українських АЕС «з’їдає» теплова генерація, тарифи для якої всіма правдами і неправдами «вибивають» її власники. Україна втрачає ліцензований персонал галузі, на підготовку якого витрачено значні кошти. Керівництво АЕС мотивує висококваліфікований персонал, будуючи житло у мономістах поруч з АЕС і продаючи його фахівцям за ринковою вартістю з розстрочкою на кілька років, аби «прив’язати» фахівця до місця роботи. Але сьогодні законодавство зупинило можливість продажу вже побудованого житла персоналу атомних електростанцій.

Позиція Вікторії Войціцької полягає в тому, щоб невідкладно виправити ситуацію і винести законопроект №3131  в залу вже на цьому тижні.  Ухвалення законопроекту надасть можливість державним підприємствам, зокрема атомної галузі, продавати побудоване спецжитло своїм кваліфікованим працівникам.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини