Війна за незалежних регуляторів

Народний депутат Вікторія Войціцька про війну за незалежних регуляторів, яка точиться в Парламенті.

Телекомунікаційного регулятора та революційну реформу в цій галузі провалили.

Законопроект 3549-1 відправили на повторне перше читання. Радикальна партія Ляшка небезпідставно вимагала прибрати норму, за якою Президент призначає членів Регулятора, що суперечить Конституції (такого повноваження не передбачено). Саме такий принцип закріплений у законопроекті про Енергетичного Регулятора, який ми будемо розглядати в цей четвер. Передбачаю, що в четвер буде провалений і законопроект щодо Енергорегулятора.

На жаль, вже зараз від представників великих фракцій лунають застереження про те, що за умови голосування комітетської версії законопроекту в цілому, не буде достатньо голосів. Ми тривалий час намагалися знайти компроміс серед представників усіх фракцій. Ми залучали міжнародних експертів, проводили професійні обговорення. В результаті ми отримали текст, який дозволить провести повну ротацію сьогоднішнього складу Регулятора, що забезпечило б «очищення» органу.

Адже саме сьогоднішній склад Регулятора своїми рішеннями, в тому числі і щодо трансформаторів Григоришина, і щодо визначення формули «Роттердам плюс фрахт» для ціни на вугілля (який забезпечить десятки мільярдів гривень Ахметову і Ко за рахунок збільшення тарифів для кожного споживача), – повністю дискредитував себе.

На сьогоднішній день можливість прийняття саме компромісний текст законопроекту, що передбачає повну ротацію, виглядає малоймовірною. Депутати президентської фракціі кажуть про те, що Президент в разі прийняття комітетської версії законопроекту, накладе вето. Якщо ж ми підемо по кожній поправці, то є ризик провалу крихкого компромісу, який був досягнутий. Кожна фракція буде ставити на підтвердження ті поправки, з якими вона не погоджується. В результаті ми матимемо повторення ситуації, яка трапилася влітку, коли законопроект був фактично провалений та відправлений на повторне друге читання.

Хто виграє від цього? Перш за все, Опоблок, якого влаштовує статус-кво. Вони вже отримали свій Роттердам і лояльний склад Регулятора. Хто програє? Український народ, за рахунок якого через встановлення непрозорих тарифів, будуть продовжувати збагачуватись олігархи. А ще програє Уряд, який буде вимушений спрямовувати бюджетні кошти на субсидії замість інвестування в розвиток економіки.

Неприйняття законопроекту про Енергетичного Регулятора в другому читанні в цілому в тій версії, яка була прийнята Комітетом, означатиме повний енергетичний провал для країни та її іміджу. А всі зобов’язання за Третім енергопакетом – профанацією вищого керівництва країни. Це буде хрест для інвесторів та міжнародних партнерів на радість олігархам. Ще є надія, що в четвер мудрість переможе корпоративні меркантильні інтереси олігархів.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті