Відсутність злагодженої зовнішньої політики в Україні ставить під загрозу національні інтереси, — заява «Самопомочі»

«Самопоміч» переконана, що відсутність злагодженої і обґрунтованої зовнішньої політики в Україні ставить під загрозу національні інтереси нашої держави. Той факт, що Прем’єр-міністр Ізраїлю скасував візит Прем’єр-міністра України за позицію України щодо Резолюції Ради безпеки ООН стосовно ізраїльських поселень в Палестині, означає, що міністр закордонних справ України підставив свого Прем’єра і поставив під загрозу авторитет уряду, в якому він працює.

«Самопоміч» вчергове наголошує, що неспроможність України у зовнішній політиці чи у секторі безпеки і оборони пов’язана з тим, що зовнішня політика так само, як і політика безпеки і оборони в Україні, формується поза межами уряду і перебуває поза парламентським контролем. Міністри закордонних справ та оборони не можуть бути допоміжними органами Адміністрації Президента чи секретаріату РНБО і мають  стати повноцінними членами урядової команди.

Крім того, «Самопоміч» звертає увагу на те, що позиція Ради безпеки ООН стосовно оцінки окупантів і наслідків окупації є непропорційною. Жорстко засуджуючи дії Ізраїлю в Палестині, члени Ради безпеки ООН третій рік ігнорують окупацію Росією частини території Донеччини та Луганщини. Окрім цього, «Самопоміч» переконана, що мовчазне і суголосне з окупантом голосування українських дипломатів в ООН принижує народ, який воює з цим окупантом. Зрештою, «Самопоміч» наголошує, що рішення щодо Ізраїлю ухвалювалося напередодні розгляду Кнессетом питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

З огляду на це, «Самопоміч» має питання до тієї однієї особи, яка приймала рішення про голосування, до Президента України – якою була правдива мета такого рішення?

object(WP_Term)#12932 (16) { ["term_id"]=> int(15) ["name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["slug"]=> string(13) "international" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(15) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(52) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(15) ["category_count"]=> int(52) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["category_nicename"]=> string(13) "international" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12933 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Міжнародна співпраця