«Відсутність свободи –  ознака руйнування держави», – «Самопоміч»

Влада продовжує системний наступ на опозицію. Обшуки, кримінальні справи, підпали, залякування, шантаж, боротьба з інакомисленням стали невід’ємною частиною української реальності.

Показові приклади цього явища – відсторонення від посади міського голови Скадовська Олександра Яковлєва та перешкоджання представникам «Самопомочі» в участі у виборах до ОТГ на Харківщині. 

«Апеляційний суд відсторонив від виконання обов’язків міського голову Скадовська Олександра Яковлєва за начебто корупційні діяння – купівлю міською радою канцелярських товарів на суму 1100 гривень у магазині, що належить його дружині, – зазначає віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд.

– Таке рішення – показовий цинізм та знецінення всього процесу боротьби із корупцією. Бо у той час, як у залі парламенту знаходяться люди, які, ніколи не працюючи у бізнесі,  оперують мільйонами гривень, інших звільняють та намагаються посадити за три колоски».

За словами Оксани  Сироїд, ситуація із мером Скадовська – це ще й приклад того, як працює вибіркове правосуддя, та зневага до місцевого самоврядування.

«За соціологічними опитуваннями Олександра Яковлєва підтримують 70% містян, і зняття його з посади – це нехтування їх довірою та вибором людей, – зазначає віце – спікер. – Зрештою, це переслідування «Самопомочі» як єдиної опозиційної сили у парламенті, що дозволяє собі бути незалежною».

«Але влада на цьому не зупиняється і переходить черговий Рубікон, блокуючи навіть сам факт участі опозиції у виборах до об’єднаних територіальних громад, які відбудуться 29 квітня, – говорить народний депутат Роман Семенуха. – Цей маховик репресій та переслідувань вилився у цинічний крок – партії «Об’єднання «Самопоміч» рішенням Головного територіального управління юстиції у Харківській області було відмовлено у реєстрації трьох районних осередків – у Великому Бурлуку, Новій Водолазі та Лозовій».

Тексти відмов вражають своїм цинізмом.

Ось лише деякі причини відмови: некоректно зазначена адреса, зміна розташування полів у заяві, форматування заяви заявником та  інші, винятково формальні приводи.

«Ми вимагаємо від Міністерства юстиції дати правову оцінку діям своїх підлеглих – керівництва управління у Харківській області та зробити відповідні кадрові рішення, – закликає Роман Семенуха. – Таке ставлення до опозиції  – це одночасно позбавлення людей права мати альтернативу на виборах та позбавлення потенційних кандидатів їх конституційного права балотуватися. Переконаний, що у цього сценарію відомий режисер – Харківська обласна державна адміністрація, яка, використовуючи адмінресурс, робить усе можливе, аби на виборах єдиним учасником та переможцем був представник від БПП. Це і є повернення до СРСР, коли у виборчому списку було лише одне прізвище».

У 2014-му люди змістили тоталітарний режим Януковича. Тепер ми спостерігаємо  становлення нового тоталітарного режиму. Ім’я йому, на жаль, це ім’ я нинішнього Президента Петра Порошенка, який, позбавляючи свободи вибору, насправді руйнує державу.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини