Відповідальною позицією парламенту сьогодні має стати ухвалення закону про ринок електроенергії, — Підлісецький

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Лев Підлісецький, за рік діяльності як голови робочої групи над законопроектом №4493 «Про ринок електроенергії», йому вдалося відмовитись від будь-яких неконструктивних пропозицій різних олігархів чи груп впливу, аби зберегти законопроект рівновіддаленим від всіх впливів та покликаним задовольнити інтереси держави у питанні розвитку і забезпечення енергобезпеки та якості електропостачання для кожного споживача.

«Так, українська модель електроенергетики була побудована за прикладом англійської. Але в Англії ця система була запроваджена 2009 року і сьогодні успішно працює, можливо, найбільш успішно в Європі. Ця нова англійська модель побудована на принципах третього енергопакету – європейських директив, зобов’язання щодо виконання яких взяла на себе Україна: щоби запровадити конкуренцію між виробниками електроенергії, щоби не було привілейованих тих чи інших учасників ринку, щоби всі працювали на рівних умовах, адже конкуренція змушує більш ефективно працювати, шукати свого споживача і запропонувати йому найкращу ціну і сервіс. Цього і вимагає законопроект», – зазначає народний депутат.

Лев Підлісецький наголошує, що відповідальною позицією парламенту сьогодні має стати ухвалення цього закону: «Я сподіваюсь, що сьогодні цей законопроект буде підтриманий. Чому його підтримують всі фракції, за винятком однієї? Тому що ці фракції розуміють, що стара модель ринку закінчується вже зараз, 2017 року, а нової моделі немає. І чим більше ми затягуємо, у нас з’являється правовий вакуум, який веде до фінансового вакууму в розрахунках. І якщо це станеться, то це відчує кожен споживач, тому що ми залишимося без електроенергії».

Голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк також закликає парламент ухвалити цей законопроект: «Наша позиція є завжди державницькою, а не популістською. Ми працювали над цим законопроектом протягом останніх двох років. Це законопроект, який змушує всі олігархічні кола почати думати про державу, а не перетягувати ковдру один на одного».

Лев Підлісецький
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини