«Відповідальність за злочини проти людяності не може мати строку давності, – Оксана Сироїд

Безсумнівно, Росія намагатиметься скористатися зміною влади та державних інституцій в Україні, щоб посилити тиск та політичний вплив на Україну.
Відтак, віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд нагадує народним депутатам, що, по-перше, немає тимчасово неконтрольованих територій України, є тимчасово окуповані території. Політик додає: «І не Україна здійснює блокаду цих територій, це Росія через факт агресії та окупації заблокувала можливість людям, які знаходяться під окупацією, мати доступ до благ, які надає українська держава. Україна буде готова відновити будь-яку допомогу та підтримку тим людям, як тільки Росія забереться з тимчасово окупованих територій».

По-друге, Росія є агресором та окупантом, і ставитися до неї треба відповідно. «Стосовно цього не може бути ніяких референдумів, – підкреслює Оксана Сироїд. – Злочин агресії повинен бути покараний передовсім на міжнародному рівні. На жаль, попередня влада та попередній уряд за п’ять років прямої російської агресії так і не підготували консолідовану претензію до Росії про відповідальність за наслідки та жертви, які Росія завдала Україні».

Крім того, необхідно ухвалити проект закону 9438. Документ вносить зміни до Кримінального кодексу України та встановлює відповідальність за злочин агресії та злочини проти людяності й передбачає покарання осіб, причетних до російської агресії та війни на території України.

«Ці злочини не повинні мати строку давності, – підсумовує Оксана Сироїд. – Люди, причетні до тих злочинів, повинні пам’ятати – якщо не ми, то наші діти чи онуки їх все-одно знайдуть, як колись знаходили нацистів, і вони будуть покарані».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини