«Відповідальність за жорстоке поводження з тваринами повинна бути посилена», – Руслан Сидорович

Під час засідання круглого столу «Євроінтеграція України, адаптація українського законодавства до стандартів Європейського Союзу» представники громадських зоозахисних організацій, волонтери, експерти, урядовці та нардепи обговорили необхідні кроки та намітили план першочергових дій щодо приведення українського законодавства до норм Європейської конвенції про захист домашніх тварин.

Україна ратифікувала Європейську конвенцію про захист домашніх тварин ще 18 вересня 2013 року, однак досі законодавство не відповідає нормам цього документа. Відтак, спільно із громадськими активістами та експертами буде розроблено комплекс законів, який встановить та уніфікує норми поводження з тваринами в Україні з європейськими.

«Окрім того, нам потрібно створювати умови для контролю популяції безпритульних тварин через стерилізацію та «чіпування», а також облаштовувати нормальні умови та належно фінансувати функціонування притулків для тварин. Змалку наші діти повинні знати, як поводитись із тваринами, тому потрібна інтенсивна виховна та просвітницька робота», – зазначає народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Опанасенко.

Та основна проблема, на якій акцентували учасники круглого столу – занизький рівень відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

«Дуже важливо наголосити на необхідності посилення адміністративної, а особливо кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Оскільки люди, які жорстоко поводяться з тваринами, є схильними до будь-якого насильства. Тому попередження насильства над тваринами не тільки допомагає нам гуманізувати суспільство, але виявляє суспільно небезпечні елементи. Більше того, в час гібридної війни з Росією особи, які діють організованими групами і знущаються над тваринами, легко можуть бути використані для вчинення насильства щодо людей і держави в цілому», – наголосив нардеп фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович.

Сьогодні у парламенті уже зареєстрований та скерований на опрацювання у комітетах законопроект, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо жорстокого поводження із тваринами. Автори законопроекту 5199-1 – народні депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович, Олена Сотник, Олександр Опанасенко та Павло Костенко.

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини